THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Öğrencileri için ÖLÜME UÇTU

oguzmanav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2009
Nereden:
TÜRKİYENİN HERYERİ
Mesajlar:
1.262
Konular:
740
Teşekkür (Etti):
33
Teşekkür (Aldı):
134
Ticaret:
(0) %
02-06-2009 12:01
#1
Öğrencileri için ÖLÜME UÇTU


Anadolu Üniversitesi (AÜ) Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı Başkanı Doç. Serla Balkarlı Can, çok başarılı ve disiplinli olan Fatma Ceren Necipoğlu'nun (37) sırf 4 öğrencisinin final sınavını yapmak için Rio'da çok sevdiği bir sanatçının konserini izlemeyi bırakıp bu uçağa bindiğini söyledi.

Doç. Can, yaptığı açıklamada, Necipoğlu'nun Rio de Jenerio'da geçen hafta düzenlenen Uluslararası Arp Festivali'ne katılması için aldığı davet üzerine Brezilya'ya gittiğini belirtti.

Necipoğlu'nun iki gün sonraki sınava yetişmek için bugün dönmek üzere radarda kaybolan uçağa bindiğini öğrendiklerini anlatan Doç. Can, şu bilgileri verdi:

''Çok disiplinli ve başarılı olan Necipoğlu sırf 4 öğrencisinin final sınavını yapmak için Rio'da çok sevdiği bir sanatçının konserini izlemeyi bırakıp bu uçağa binmiş. Brezilya'dan gelen davet mektubuyla ilgili birçok pürüz çıkmıştı, ama O hepsini aşmıştı. Bu festivale katılmak çok önemliydi onun için. Tüm sorunları aşıp gitmişti. Trajik bir olay. Hala umutlarımız bitmedi.''

AÜ Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Erol İpekli de Necipoğlu'nun çok değerli bir öğretim görevlisi olduğunu belirterek, ''Geçen hafta Brezilya'da düzenlenen festivalde iki konser verdi. Kendisi bizim çok sevdiğimiz, başarılı bir sanatçıydı. Akıbetini merak ediyoruz'' dedi.

Öte yandan haberi alıp AÜ Devlet Konservatuvarı binasının önüne gelen öğretim elemanları, gözyaşlarına hakim olamadı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler