THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Erdoğan'dan sert mayın cevabı

oguzmanav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2009
Nereden:
TÜRKİYENİN HERYERİ
Mesajlar:
1.262
Konular:
740
Teşekkür (Etti):
33
Teşekkür (Aldı):
134
Ticaret:
(0) %
02-06-2009 12:39
#1
Erdoğan'dan sert mayın cevabı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Meclis Grup toplantısında Mayınlı arazi konusunda yapılan eleştirilere sert çıktı.

AK Parti iktidarda bulunduğu sürece Türkiye'ye önemli hizmetlerde bulunmuştur. Ak Parti problemlere çözüm için çalıştı. Çözüm için adımlar atmaya çalıştı. Önemli olan karanlığa yumruk atmak değil bir mum yakmaktır. Çözümsüzlüğü bir çözüm olarak benimseyen bir muhalefet anlayışı karşısında mücadele ettik. Muhalefet de çözüm konusunda iktidar kadar arzulu olmalı. Statüko ve hamaset bu ülkeye hiçbir şey kazandırmaz.

Dikkat ediniz, 6.5 yıldır hangi meseleye el attıysak, karşımıza hamaset çıktı. Türkiye'nin meseleleriyle birlikte sadece 'istemezük' diyen bir muhalefetle de mücadele etmek zorunda kaldık.

Muhalefet karşı çıkıyor, köşe yazarları destek veriyor
6 yıldır sadece "istemeyüz" diyen ve ne istediği belli olmayan bir muhalefet anlayışıyla da mücadele ettik. Aynı şeyi mayınlı araziler konusunda da yaşıyoruz. Muhalefet karşı çıkıyor. Köşe yazarları destek veriyor. Muhalefet ve köşe yazarlarını yasa tasarısını daha okuyup anlayamamış. İhale adrese teslim diyorsunuz neye dayanarak böyle diyorsunuz. Bu ihalenin neresinde İsrail yazıyor. Efendim İsrail'den başka bu işi yapan yokmuş. Şurda OSTİM'e giderseniz görürsünüz. Bunlar Türkiye'de neyin olup olmadığından habersiz.

Muhalefeti alkışlıyorum
"Vatana ihanet edildi. Vatan satılıyor. Vatan elden gidiyor. En verimli topraklar İsrail'e peşkeş çekildi. Sınırımızın güvenliği yabancılara teslim edildi." Bu "sınırsız hayal gücü" için muhalefeti alkışlıyorum. Muhalefet sınırsız hayal gücünü milletin hayrına kullanmıyor.

Nerede İsrail var
Bu iddiaları ortaya atan muhalefete sesleniyorum. Siz bu yasa tasarısını okudunuz mu? Okuduysanız anladınız mı? Bu tasarının neresinde İsrail var? Bunun neresinde 49 yıl var neresinde 44 yıl var?

Temizliğin Milli Savunma Bakanlığı'nca yaptırılması gündemde. Ama bakıyorsunuz doğrudan son seçeneğe geçiliyor. Bir grup vatandaş CHP grubuna getirilmiş. Niçin bu vatandaşlar yaralanmış? Neden böyle oldu? Bölge insanı olan milletvekilleri çok iyi bilir. Eğer bir samimiyet varsa 1994'ten bu yana iktidarlar harekete geçerdi.

Dertleri üzüm değil bağcı
Unutmasınlar ki biz de siyaset yapıyoruz, muhalefette. Bizim öncelikli tercihimiz milletin hayrıdır. Bunların derdi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Bu tasarı ile mayınlanarak kaybedilmiş topraklarımızı geri kazanacağız.

Bizim vatanseverliğmizi test etmek sizin haddinize mi?
Burada art niyet kara siyaset var. Kimi köşe yazarları bu değirmene su taşıyor. Ne demek istiyorsunuz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İsrail ile kapalı kapılar ardında pazarlık mı yaptı? Bizi vatana ihanetle suçlayacak kadar ileri gittiler. Benim Davos'ta koyduğum tavır karşısında kimlerin süklüm püklüm olduğunu gördü. İsrail karşısında biz itibar kazandık. Kimlerin nasıl korku içine girdiklerini bu millet gördü. CHP'nin monşer eskilerinin nasıl rahatsız olduduğu bu millet gördü. Tarih bu kampanyaya su taşıyanları asla unutmayacaktır. Hıyanet kelimesini nasıl ağzına alıyorsunuz. Bizi ne hakla ihanetle suçlarsınız. Bizim vatan sevgimizi ölçmek size düşmez. Bizim vatanseverliğmizi test etmek sizin haddinize mi? Dün BM Güvenlik Konseyi Başkanlığı'nı devraldık. Geçmişte buna rüyalarında görseler hayra yorarlardı. Bu millete hizmet suçsa biz vatan hainiyiz.
Buradan bir kez daha açık açık ifade ediyorum. Bu yasa tasarısının hiçbir yerinde belli bir şirket, belli bir ülke, belli bir çevre yoktur, asla da olamaz.

Bunun nihai kararını verecek olan merci biziz. İhale yapılır. İşimize geliyorsa onaylarız, işimize gelmezse onaylamayız.

Bizim yegane amacımız, Suriye sınırındaki mayınları temizlemektir.

Ufak atında civcivler yesin
Ufak atın civcivler de yesin, çok büyük atıyorlar. Neymiş, petrolü alıp ***üreceklermiş, madenleri alıp ***üreceklermiş. Bir defa şu metnin içinde böyle bir şey yoktur. Petrol maden işleri ayrı bir konudur.

Biz burada organik tarım yapmayı istiyoruz. Güneydoğu'da Doğu'da her yerde anlattık. Bunlar duyma özürlü olduğu için normaldir. Bunu ülkemizin menfaatini gözeterek yapacağız. Hiç kimse niyet okumasın, paranoya üretmesin, komplo teorilerine kulak asmasın, kimse doğmamış çocuğa kıyafet biçmeye kalkmasın.

Önce beyinlerdeki mayınları temizleyelim
Sınırdaki mayınlardan önce, zihinlerdeki mayınları temizlememiz gerekiyor. Muhalefet partilerinin, kendi ufuklarının sonuna o kadar mayın döşemiş ki, kendi dar kalıplarının dışına çıkamıyorlar.

Biz bu toprakları kazanalım, Ahmet'e Mehmet'e istihdam sağlayalım diye çaba gösterdiğimizde, birileri diyor ki arazileri bölge halkına verin. Böyle bir niyetimiz yok. Biz orada istihdam sağlayacağız. Biz balık tutmayı öğreteceğiz. Bedava balık yemeyi değil. Bu ülke bunlardan çok çekti.

Hudut namustur diyen Bahçeli'ye cevap
Erdoğan, geçtiğimiz haftaki grup toplantısında sınırdaki mayınların temizlenmesiyle ilgili Erdoğan'a yüklenen "Hudut namustur" diyen Bahçeli'ye cevap verdi. Erdoğan "Hudut namustur şereftir diyerek, bize ders vermeye çalışıyorlar. Hudut nedir biz çok iyi biliriz beyler. Ama hudut artık öyle dikenli tellerle korunmuyor. Siz oraları ihya ederseniz hudut kendini koruyacaktır.

Bunlar da emekli olunca konuşuyorlar
"Mayınlara taş atalım patlatalım" diyenler de var "eşek sürüleriyle temizleyelim" diyenler var. Bu orjinal fikirler medyada da yer alıyor. Muhalefet ve onun değirmenine su taşıyan medya böyle ciddi bir konuyu sulandırıyor. Emekli yarbay çıkmış "Bana şu bir versinsler burayı temizlerim" diyor. Hadddini bil. Bu ülkenin Genelkurmay Başkanı var Kuvvet komutanları var. Sana ne oluyor, otur oturduğun yerde. Bunlar da emekli olduktan sonra konuşuyor. Eğer imkanı varsa ihaleye girerler.

Arazinin Kıbrıs büyüklüğünde olduğunu söyleyenler var Bunlar ya sayı saymayı da bilmiyorlar.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler