THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

4 yaşındaki Beyza'yı sobada yaktı

oguzmanav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2009
Nereden:
TÜRKİYENİN HERYERİ
Mesajlar:
1.262
Konular:
740
Teşekkür (Etti):
33
Teşekkür (Aldı):
134
Ticaret:
(0) %
02-06-2009 22:53
#1
4 yaşındaki Beyza'yı sobada yaktıKonya'da yaklaşık 1 ay önce kaybolan 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nun öldürüldükten sonra cesedinin sobada yakıldığı belirlendi. Cinayeti kıskançlık nedeniyle işlediği söyleyen cani kadın, "5 ay önce ******mu kaybettim. Bu nedenle, başkalarını da ayın acıyı yaşamasını istedim" diyerek kanları dondurdu.

Edinilen bilgiye göre, merkez Meram ilçesi Alavardı Mahallesi Kıraç Sokak'ta oturan Seyit (31) ve Arzu Çökekoğlu (28) çiftinin 4 yaşındaki kızları Beyza, bakkala alışverişe gittikten sonra kaybolmuş ve kendisinden haber alınamamıştı. Mahalleye 1.5 önce taşınan komşuları Kezban U. (23) bakkalda karşılaştığı Beyza'yı evlerinin önüne bıraktıktan sonra görmediğini iddia etmişti.
20 kişiden oluşan Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, olay günü Beyza ile bakkalda karşılaştığını ve elinden tutarak evlerinin önüne bıraktığını ileri süren Kezban U.'nun hareketlerinden şüphelendi. Kendi ****** hastanede tedavi gördüğü sırada öldüğü öğrenilen Kezban U. gözaltına aldı. Kezban U. polis ekiplerine verdiği ifadesinde ****** öldürdüğünü itiraf etti.

Katil zanlısı genç kadın, cinayeti tüm ayrıntılarıyla itiraf etti. Uslu'nun yaklaşık 5 ay önce, 3.5 yaşındaki ******nun hayatını kaybettiği ve psikolojik sorunlar yaşadığı öğrenildi.

Eşi, bir tuğla fabrikasından işçi olarak çalışan Kezban U.'nun, cinayeti Cumhuriyet Savcı'na tüm ayrıntılarıya anlatarak itiraf ettiği öğrenildi. Kezban U.'nun küçük kızı bakkalda gördüğü ve 'Seni evine ***üreyim' diyerek yanına aldığı ve kendi önce bir komşusunun evinin bahçesine gittiği sonra da sokakta kimsenin olmadığını görünce de, kızla birlikte kendi evine gittiği belirlendi.
Kezban U., Cumhuriyet Savcısı'na verdiği ifadede, cinayeti tüm soğuk kanlılığıyla şöyle anlattı: "5 ay önce ******mu kaybettim. Bu nedenle, başkalarını da ayın acıyı yaşamasını istedim. Kızı, bakkaldan evime giterdikten sonra hemen boğarak öldürdüm. Kendi ******m sokakta oynuyordu. Eşim de işe gitmişti. Evde yalnızdım. Sobaya bolca odun atıp, cesedi de içine koydum. Kolonya dökerek sobayı tutuşturdum. Sık sık odun atmayı sürdürdüm. Sonra da kızın aldığı ekmek ve yumurtayı yanıma alıp, komşuma kahvaltı yapmaya gittim. "

İSTİHBARAT VE ASAYİŞCİLERDEN ÖZEL EKİP KURULDU
Asayiş Şubesi cinayet bürosu dedektifler, yaklaşık 1 aylık çalışma sonucunda, 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nun vahşi bir cenayete kurban gittiği belirledi. Anne Asuman (20) ve tornacılık yapan baba Seyit Çökekoğlu'nun (31) 30 Nisan günü polise kızlarının kaybolduğunu bildirmesinin ardından polis çalışmalarına başladı. Olayın karmaşıklığını anlayan asayiş polisi, İstihbarat Şubesi'yle birlikte ortak ekip oluşturuldu. Kurulan bu özel ekip, olayı çok yönlü olarak soruşturdu.

KEZBAN'DAN ŞÜPHELENİLMEDİ
Mahaledeki komşuları, Kezban U.'nun bakkaldan yanlız çıktığını gördüklerini söylemeleri ve bir ******n, Beyza'yı bir başka apartmanın bahçesinde dondorma yerken gördüğünü ve kendisine dil çıkarttığını söylemesi üzerine Kezban Uslu ilk başta şüpheli görülmedi. Kezban U.'nun, Çökekoğılu ailesiyle birlikte Beyza'yı mahallede arama çalışmalarına da katıldığı öğrenildi. Ancak, cinayet büro dedektifleri daha sonra Kezban Uslu'ya da şüpheli listesine aldı. Uslu'nun evine giren polis, sobada küçük kızın kemiklerini buldu.
POLİSLERİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU
olayı soruşturan cinayet bürosu dedektiflerinin pisikolojeilerinin bozulduğu ve pisikolojik destek aldıkları da öğrenildi. Özellikle Beyza'nın kemiklerinin sobada bulan ve kemikleri çıkaran görevlilerin gözyaşı döktükleri öğrenildi.

ZANLIYI SAKLADILAR
Polis, cenayeti çözdükten sonra güvenlik gerekçesiyle, Kezban Uslu'nun yakalandığını, adliyeye çıkana kadar gizledi. Bu sırada polis, olayın meydana gelidği evin çevresinde de geniş güvenlik önlemi aldı. Beyza'nın ailesinin bir TV programına katılmak için İstanbul'a gitmesini fırsat bilen polis, Kezban Uslu'yu adyiyeye çıkarttı. Kezban Uslu, tutuklanarak cezaevine konuldu. Polis, delil olarak, Beyza'nın yakılıdğı sobayı da Adliye'ye ***ürdü.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler