THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Katilin korkunç planı yarım kaldı

oguzmanav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2009
Nereden:
TÜRKİYENİN HERYERİ
Mesajlar:
1.262
Konular:
740
Teşekkür (Etti):
33
Teşekkür (Aldı):
134
Ticaret:
(0) %
03-06-2009 11:57
#1
Katilin korkunç planı yarım kaldı
Adana'da dün yaşanan şokun daha da büyüyebileceği ortaya çıktı. NTV Muhabiri Hilmi Hacaloğlu'na olayla ilgili açıklamalarda bulunan Adana Valisi İlhan Atış, zanlının yazdığı mektupla ilgli, "Mektubunda borçlarından bahsediyor ve dolmuş durağındaki 3 kişiyi daha öldürüp intihar edeceğini söylüyor. Polisimizi tebrik ediyorum. Kısa süre içinde şüpheli yakalanmasaydı, 3 cinayet daha görülecekti" dedi.

"TOPLUMSAL BİR PROBLEM"
Zanlının cinayetleri tek başına işlediğinin düşünüldüğünü belirten Atış, "Ben bu olayın tek sebebinin para olduğunu düşünmüyorum; sosyolojilk boyutu var. İsraf, borç, kredi kartına yüklenme ve ödemek için eşe-dosta-aileye başvurma var. Tabi ki dışlanma var. Toplumsal bir problem olduğunu düşünüyorum" dedi

"DEMEK Kİ YAPILANLAR YETERLİ DEĞİL"
Mardin Bilge köyünde yaşananlar ve ardından Adana'daki bu olayın hatırlatılması ve "Devlet önleme noktasında bir takım mekanizmalar geliştiremez mi? Özellikle psikolojik sorunu olan kişilerin takip edilmesi..." sorusuna, "Türkiye geneli için bir şey söyleyemem. Adana için ise; evet valilik olarak sosyoljik araştırmalar dahil bazı şeyler yapıyoruz ama demek ki yeterli değil. Ama bu olayın sadece psikolkojik olarak görmek yanlış olur. Haklısınız ama valilik olarak psikolojik sorunları olan insanlarla daha fazla ilgilenilmesi gerektiğini de düşünüyorum" şeklinde konuştu.

BİLGİ KİRLİLİĞİ VE VALİLİK
Atış, olay sonrası Belediye Başkanı'nın açıklamalarıyla kendi beyanatlarının örtüşmemesi konusunda da, "Bir sorun yaşanmadı ama başkanın açıklamaları televizyondan yansıtılınca öyle göründü. Bu tür olaylarda bilgi kirliliği yaşanıyor. Tek yetkili validir ve bu bu kirliliğin önüne geçmek de önemlidir. Vali yetki verirse, emniyet de jandarma da açıklama yapabilir. Başkan'ın yaptığı açıklamaların bilgi kirliği yaratabileceği ve kendisinin de bu nedenle üzüleceğini düşündüğüm için kendilerine bu konuyu ilettim. Burada bir problem yok. Vali olarak görevimizi yaptık" ifadelerini kullandı.

Zanlının emniyetteki sorgusunun yarın bitmesi ve Murat Yüksel'in savcılığa sevk edilmesi bekleniyor. 8 kişinin cenazesi de muhtemelen yarın defnedilecek.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler