THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

CHP'lilere Galatasaray şoku

KaFKaNKaaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2008
Nereden:
Oradaydık ve Şimdi Buradayız
Mesajlar:
3.831
Konular:
2893
Teşekkür (Etti):
50
Teşekkür (Aldı):
912
Ticaret:
(0) %
13-08-2009 18:25
#1
CHP'lilere Galatasaray şoku


CHP cep telefonundan çektiğini başka şeyden çekmedi. CHP'li Önder Sav'ın cep telefonunu kapatmayı unutup, konuşmalarının dinlenmesinin ardından şimdi de partinin mesaj hattı hacklendi. 2 bin partiliye Galatasaray mesajı gönderildi.

CHP Konak İlçe Başkanlığı'nın parti içi toplantıları, törenleri, ölüm haberlerini duyurmak amacıyla kullandığı cep telefonlarına kısa mesaj hattının şifresi, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından hacklendi.

GALATARASAY MESAJI

Olay, yaklaşık 2 bin kişinin cep telefonlarına Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ı kastederek yazılan, ‘Adnan abi, çok koyu bir Galatasaraylı'yım. Seni çok seviyorum, seninle tanışmak istiyorum. Ben Murat Baş' mesajının gönderilmesiyle ortaya çıktı. Bu mesajı milletvekilleri, meclis üyeleri, belediye başkanları il başkanı, ilçe başkanları ve parti üyeleri aldı. Üyelerin partiyi arayarak, kısa mesajı bildirmesiyle sistemin şifresinin kırıldığı ortaya çıktı. CHP Konak İlçe Başkanlığı, mesajla üyelerinden özür diledi. CHP yönetimi, tespit edilmeleri halinde sorumlulardan şikayetçi olacaklarını bildirdi. 2 bin kısa mesajın CHP'ye maliyeti 250 TL oldu.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler