THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Yarbay Dönmez'in tutukluluğu devam edecek

WaRGoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
23
Konular:
23
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
15-08-2009 13:33
#1
Yarbay Dönmez'in tutukluluğu devam edecek
Ergenekon'un 9. dalgasında tutuklanan Yarbay Mustafa Dönmez'in yargılanmasına devam edildi. Mahkeme Dönmez'in tutukluluğunun devamına karar verdi.

3. duruşmada, Dönmez'in evinde yapılan aramada hazır bulunan askeri personel dinlendi.

2 kalaşnikof ve Zir Vadisi'ndeki mühimmatın yerini gösteren krokiyle, Başbakan'a suikast planı olduğu iddia edilen belgelerin bulunduğu odadaki aramaya nezaret eden iki asker de ifade verdi.

Mahkeme Dönmez'in de ısrarı üzerine, silahların ve söz konusu belgelerin arama sırasında odaya yerleştirilmiş olup olamayacağı üzerinde durdu. Asker de, bunun yapılmasının zor olabileceğine işaret etti.

Aramayı tutanakta belirtilenin aksine, Merkez Komutanlığı'na bağlı askerlerin değil, polisin yaptığı da verilen bilgiler arasında yer aldı.

Mahkeme heyeti, Zir Vadisi'nde yapılan kazıda görevli polislerin ve askeri personelin dinlenmesi taleplerini kabul etmedi.

Mahkeme, Dönmez'in tutukluluğunun kaldırılması yönündeki talebini de kabul etmedi.

Dönmez: "Polis olmuş eşkıya"

Dönmez ise, bu duruşmada da polisi suçlamaya devam etti; "Polis olmuş eşkıya. Atatürk'e suikast yapan da bu polis. Bunları ben yapmış olsaydım, size bugüne kadar çoktan parmak izimi getirirlerdi" şeklinde iddialarda bulundu.

Bundan sonraki duruşma, 25 Ağustos'ta saat 14.00'te görülece

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler