THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Havalimanında bagaj kuyruğu

lordpunisher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
underground
Mesajlar:
4.835
Konular:
3264
Teşekkür (Etti):
7
Teşekkür (Aldı):
385
Ticaret:
(0) %
15-08-2009 13:35
#1
Havalimanında bagaj kuyruğu
Dış Hatlar Terminali bugün olağanüstü bir yoğunluk yaşandı. Yoğunluk yerdeki bir sıkıntıdan yaşandı. Yolcular bagajlarıyla uzun kuyruklar oluşturdu.
Yurt dışına gidecek olan yolcular sabah erken saatlerde havalimanına gelmeye başladı. Ancak gelen bütün yolcular bagajlarını verip bilet işlemlerinin yapılamadığını öğrenince büyük bir şok yaşadı.

Dış hatlar gidiş katında bulunan yolcu bagajlarını uçağa aktaran sistem sabah saat 06.50 itibariyle devre dışı kaldı. Sistemin çalışmaması üzerine havalimanı içinde yolcu bagajları check-in kontuarlarında yığıldı.Çoluk çocuk bekleyen yolcular terminal içinde ilginç görüntüler oluşturdu. Sistemin bozulması üzerine görevliler bagajları el arabaları ile ‘şut altı’ olarak adlandırılan, bagajların uçaklara yüklendiği bölgeye taşımaya çalıştı. Havalimanında ki bagaj aktarma sistemin bozulmasından yolcular haricinde uçuş ekipleri ve uçaklarda etkilendi.Yolcuların uçağa gelmesi beklenince rötarlarda yaşandı.

Terminal işletmecisi TAV Havalimanları Holding yetkililerinden yapılan açıklamada Atatürk havalimanında uygulanan sistemin dünyada en gelişmiş sistem olduğu, saatte 12 bin bagaj ayrım kapasitesine sahip sistemde ilk kez böyle bir arızanın yaşandığını söylediler. Arızanın Carousel 1’de adı verilen sistemde oluşan 1 saatlik arıza nedeniyle diğer sistemlere aşırı yüklenildiği için ayrımın geciktiği belirtildi.Seyahat ya da iş için havalimanına gelip saatlerce kuyrukta bekleyen yolcular kendilerine hiçbir açıklama yapılmamasına kızdılar.Saatlerdir bir parça bagaj için beklediklerini söyleyerek tepki gösteren Türk ve yabancı yolcular ilk önce gecikmenin Türk Hava Yollarından olduğunu zannettiklerini ama sonradan arızanın işletmeci firma TAV’dan kaynaklandığını öğrendiklerini anlattılar.

Bu arada havayolu görevlileri ve yolcular arasında beklemekten dolayı gergin dakikalar yaşandı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler