THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Bahçeli'den ateş gibi muhalefet

KaFKaNKaaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2008
Nereden:
Oradaydık ve Şimdi Buradayız
Mesajlar:
3.831
Konular:
2893
Teşekkür (Etti):
50
Teşekkür (Aldı):
912
Ticaret:
(0) %
17-08-2009 13:02
#1
Bahçeli'den ateş gibi muhalefet
Bahçeli 'terör açılımına' karşı ateş gibi konuştu. "Bunlar ya zehir saçmaktan vazgeçecek, ya yüce divanlık olacak dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İzmir'de sert bir konuşma yaptı. Terör açılımına veryansın etti. Ve "Bunlar ya zehir saçmaktan vazgeçecekler ya da Allah'ın izniyle Türk adaleti önünde bir gün hesap verecekler." dedi.
Bahçeli şunları söyledi:

"MHP çatışma ve bölünmeden yana değildir. Bazıları gibi gerilim ve stresten beslenen bir parti değildir.
'Bunlar kanla besleniyorlar' sözünü kendilerine iade ediyoruz. Esas onların kanla beslendiklerini biz biliyoruz.
Kıbrıs elden çıkarken bunlar Annan planı içerisinde Kıbrıs'ın Rumlaşmasına göz yummuşlar Kıbrısı gözden çıkartmışlardır.
Bunlar şimdi de 25 yıldır devam edene bir bölücü terörörü kardeş kavgası gibi göstermek için kalem oynatıyorlar.

YA VAZGEÇECEKLER YA YARGILANACAKLAR
Bunlar ya zehir saçmaktan vazgeçecekler ya da Allah'ın izniyle Türk adaleti önünde bir gün hesap verecekler.
Bazı açılımları gözden uzak tutmamak lazımdır. Önce "Kürt açılımı"yla yanlış bir kavram kullanılmıştır sonra "Demokratik açılım"la milleti aldatmaya çalışmaktadırlar.
Şimdi de Büyükada'da bazı çevrelerle görüşerek Ruhban okulunu açmayı düşünmektedirler.
Ekümenik, verdiği raporda Yassıada ve İmalı da üniversitesi kurulmasını istiyorlarmış. Neyin üniversitesini kuracaksınız? Ülkeyi bölmenin temelini mi atacaksınız?
Türkiye hep sinsi oyunlarla karşı karşıyadır.
Adalet ve Kalkınma partisi artık bu ismi kabullenmiyor onun yerine güya kısaltılmış olarak kendilerine AK parti denmesini istiyorlar. Ancak AK Parti olmak için "aklanmak" gerekir.
YÜCE DİVAN'DA AKLANMALILAR
Değerli izleyenler meclis 439 vekili, dokunulmazlığın kaldırılması için bekliyor bunlardan 107 tanesi AKP'lidir. Şimdi kendilerine AK Parti denmesi için meclise gelmeliler, dokunulmazlıkları kaldırmalılıar, sonrada Yüce Divan'a gidip aklanmalılar.
Bunu yapmazlarsa bunların adı olsa olsa Aldatma ve Kandırma Partisi olur.
Biraz evvel söylediğim açılımlarla bunlar bir yere doğru gidiyorlar, inşallah akılları başlarına gelir.
ABD'NİN ORTADOĞU PROJESİ, PKK'NIN AMAÇLARI VE VEKİLLERİN KONUŞMALARI
AB dayatmaları nelerdir, onu bir döküm halinde bir yere yazsınlar.
ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi adı altındaki planındaki beklentileri nelerdir bunları da yazsınlar. PKK'nın ortaya çıktığı günden beri amaçları nelerdir bunları da döksünler. PKK yandaşı olduğu bilinene sözde 74 milletvekilinin bazı konuşmalarını da yanına koysunlar.
Sonra başbakananın ortaya koyduğu açılımdaki istekleri de koysunlar. Hepsinin hiçbir taşma yapmadan birbiriyle örtüşen bir talepler paketi olduğunu görürsünüz.
Bu açılımı bu nedenle biz MHP olarak kabul edemeyiz. Bizden katkı bekleyenlere katkı sağlayamazyız. Türkiye'yi felakata ***üren bu paketi destekleyemeyiz.
Şimdi bekliyoruz bu açılım nedir diye. Bazıları diyor ki paketi görmeden içini bilmeden neden karşı çıkıyorsunuz? Ey gafiller açılımın ne olduğunu özel olarak göremeye gerek yok, 25 yıldır sizin köşe yazılarınızda yazdıklarınızla açılımın bir farkı olmadığını biliyoruz. Gafleti ve ihaneti yanyana getiren anlayışınızı bilmeyerek MHPnin sizin tuzağınıza düşeceğini mi zannediyorsunuz?
SAYIN BAŞBAKAN TUZAĞA DÜŞME
İlk kurşunun atıldığı İzmir'den sesleniyorum. Bu ülkenin parçalanmasına MHP olarak razı gelemeyiz.
Bunu Kürtçe konuşan kardeşlerimize de iyi anlatmalıyız. PKK, Kürtçe konuşan kardeşlerimizin örgütü değildir, bir terör örgütüdür. Kürtçe konuşan kardeşlerimiz ayrılmak istemiyor, parçalanmak istemiyor onlar sadece daha iyi yaşamak, aşı ve işi olan insanlar olmak istiyor.
Sayın başbakan bu tuzağa düşme. Kim seni teşvik ederse önce ona bak. Seni teşvik eden senin düşmanındır. Yanlışını söyleyen ise belki de senin en yakın dostun olur.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler