Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...İBB: "Servisler 10 yaşından büyük olamaz"

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 25-09-2009 21:18   #1
  • Özel Üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2009
Nereden
Mersin
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 400
Teşekkür (Aldı): 1336


İBB: "Servisler 10 yaşından büyük olamaz"Ulaştırma Bakanlığı’nın okul servislerinin yaş sınırını 20’ye çıkaran kararının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İstanbul’daki okul servislerinin 10 yaşından daha büyük olamayacağını açıkladı.


Ulaştırma Bakanlığı, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, araçların 12 yaşından büyük olmaması şartı kaldırmış, taşıtların yaşı 20'den büyük olmayacak kararı almıştı.

Yönetmelik değişikliği ile, okul servis araçlarında aranacak şartlarda bazı değişikliklere gidilirken, okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtların yaşlarının 20 yaşından büyük olmayacağı kararı alınmıştı.

Okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtların daha önceki yönetmeliğe göre, yaşlarının 12 yaşından küçük olması gerekiyordu.

Taşıt içi düzeni sağlamak, okul öncesi eğitim ve ilköğretim öğrencilerinin inme ve binmeleri sırasında yardımcı olmak üzere bulundurulması zorunlu olan rehber personelin 20 yaşını doldurmuş ve en az ilköğretim mezunu olması gerekecek. Değişiklik öncesi, rehber personelin 22 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olması gerekiyordu.

İBB’DEN ÖRNEK KARAR

Ulaştırma Bakanlığı’nın servis taşıtı yaşı kararında yaptığı bu değişikliğe rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu karara uymayacağını açıkladı.
Belediye, İstanbul’da kullanılacak okul servis taşıtlarının 10 yaşından büyük olmayacağını belirtti.
İBB yaptığı açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı servis araçları yönergesi kapsamında servis araçları için yaş sınırı okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtların yaşları on yaşından küçük olmalıdır” dedi. Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Siber Güvenlik
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau