Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


Oğlunu döven babaya 2,5 yıl hapis

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 27-09-2009 16:22   #1
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2008
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 16
Teşekkür (Aldı): 17


Oğlunu döven babaya 2,5 yıl hapis

İzmir'de, 11 yaşındaki oğlunu sürekli dövdüğü iddia edilen babaya 2 yıl 6 hapis cezası verildi.

21. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada oğlunu dövdüğünü iddia ederek boşandığı eşinden şikâyetçi olan kadının avukatı, boşandıktan sonra oğlunun velayetini alan baba E.B.'nin oğlunu sürekli dövdüğünü ve disiplin altında tutmak için çeşitli cezalar verdiğini önü sürdü.

Yargılama sonunda mahkeme, babaya, 'çocuğa yönelik eziyet' suçundan 3 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, sanık babanın yargılama sürecindeki iyi halini dikkate alarak hapis cezasını 2,5 yıla indirdi. İki yıla kadar verilen cezalarda hükmün açıklanması, erteleme ya da tecilin yapılabildiğini belirten G.G.'nin avukatı, Yargıtay'ın kararı onaması durumunda babanın cezaevine girerek hapis yatacağını belirtti.

Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan E.B. ile G.G., 5 yıl önce boşanmış, ******n velayeti baba E.B.'ye verilmişti. Çocukları F.B.'nin vücudunda darp izlerini fark eden üvey ablası, anne G.G.'ye durumu bildirmiş, Salihli'de yaşayan anne G.G., İzmir'e gelerek ******nu babasından almıştı. Çocuğunun babası tarafından sık sık dövülüp çeşitli işkencelere maruz kaldığını iddia eden G.G. dava açmıştı.

İzmir Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı incelemede F.B.'ye 7 günlük rapor verilmiş, mahkeme heyeti ******n velayetini tedbiren anne G.G.'ye vermişti. Anne G.G., işkence iddialarıyla ilgili cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

İzmir 5. Aile Mahkemesi'nin uzman bilirkişi heyetine hazırlattığı raporda, ******na zaman zaman çeşitli cezalar verdiğini belirten E.B.'nin ''Oğluma kulak yalama cezası verirdim. Tuhaf gelecek size ama oğlum bundan hoşlanmazdı, ben de mesela on beş defa kulağını yalardım." şeklindeki ifadelerine yer verilmişti.

Mahkeme de bilirkişi raporu doğrultusunda ******n velayetini annesine vermişti.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi___________________________________________

''Uzun satırlar yazdık acılar üstüne. Kısa satırlarda kaldı mutluluk.
Onu da parantezlere bıraktık. Noktalar koymadık, virgülle geçiştirdik.
Anlatamadığımız dertleri üç ünlemle bitirdik.
Yazamadığımız şeyleri soru işaretlerine bıraktık.
'Mesela' dedik kurduğumuz hayallere, 'umut' dedik ihtimallere,
'sevda' dedik uzattık boynumuzu pamuktan ipliklere, 'can' bıraktık.''Edep Yahu !!!

 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau