Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


3.5 milyon TL'lik sanal vurgun

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 29-09-2009 16:14   #1
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2008
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 16
Teşekkür (Aldı): 17


3.5 milyon TL'lik sanal vurgunİnternet ortamında geliştirdikleri yöntemlerle yüzlerce kişinin kart bilgilerini çalan şebeke çökertildi.

İstanbul'da başkalarına ait kredi kart bilgilerini temin ederek 3.5 milyon TL'lik vurgun yapan 29 kişilik şebeke çökertildi.

Şebeke lideri olan ve adını daha önce düzenlenen 'Karnaval operasyonu' ile duyuran eski bankacı Hakan K.'nın, suçtan temin ettiği gelirle Antalya Fethiye'de bir otele ortak olmaya çalıştığı öğrenildi. Bilişim Suçlar ve Sistemler Şube Müdürlüğü'ne başvuran bazı kurum temsilcileri ve kişiler, hesaplarının bilgileri dışında boşaltıldığını ileri sürerek şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine inceleme başlatan ekipler, 8 ay süren takibin ardından operasyon için harekete geçti. Ancak kimlikleri tespit edilen şüphelilerin Ramazan Bayramı'nda yurt içi ve yurt dışına tatile gittiği anlaşıldı. Zanlıların tatilden döndüğünün belirlenmesi üzerine 26 Eylül günü Ankara, Aydın, Muğla, Samsun ve İstanbul'da 10 ilçede düzenlenen operasyonda 29 kişi gözaltına alındı.

Zanlılardan Fethiye'de lüks bir otelde yakalanan ve daha önce de Karnaval operasyonunda gözaltına alınan bankacı Hakan K.'nın çete lideri olduğu tespit edildi. Ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, manyetik şerit kopyalama cihazı, printer, 30 sahte kredi kartı, 50 manyetik şeritli kart, 3 kart kopyalama düzeneği, 15 laptop, 8 bilgisayar, 50 cep telefonu, 150 sim kart, çok sayıda CD, 2 tabanca, 120 fişek ve 2 samuray kılıcı ele geçirildi.

Zanlıların sahte kimlikle edindikleri faturalı cep telefonu hattıyla laptop satın aldıkları ve piyasaya sürdükleri de belirlendi. Yapılan sorgulama sonucunda şebekenin çalışma şekli de deşifre edildi. 3 farklı yöntem uygulayan şebekenin ilk yöntemine göre çete içindeki hackerlar, internetteki sitelere virüslü dosya ve linkler gönderdikten sonra müşterilerin hesap ve kimlik bilgilerini elde ediyor. Müşteri bilgilerine uygun sahte belge, kimlik ve kredi kartları çıkarılıyor. İkinci yöntemde ise ATM cihazlarına gizli kamera ve kopyalama cihazları yerleştiriliyor.

ATM cihazlarında para çekmek isteyenlerin kart şifresi kamera aracılığıyla, hesap bilgileri ise kopyalama cihazıyla ele geçiriliyor. Üçüncü yöntemde ise kart bilgileri restoran ve alışveriş merkezlerinde post makinesine yerleştirilen ve papağan denilen cihazlarla yapılıyor. Müşterinin kartı bu cihazdan geçirilerek bilgileri çalınıyor.

Bilişim polisi tarafından gözaltına alınan zanlıların kazandıklar paraları tatil ve eğlencede harcadıkları belirlendi. Çete lideri Hakan K'nın yakalandığı Fethiye'deki lüks otele ortak olmak istediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 29 zanlı adliyeye sevk edildi. Yetkililer, vatandaşları şifrelerini göstermemeleri, işlem yaparken kimseden yardım almamaları, bankacılık işlemlerini kişisel bilgisayarlarından yapmaları ve bankalardan geldiği belirtilen e-postalara dikkat etmeleri konusunda uyard___________________________________________

''Uzun satırlar yazdık acılar üstüne. Kısa satırlarda kaldı mutluluk.
Onu da parantezlere bıraktık. Noktalar koymadık, virgülle geçiştirdik.
Anlatamadığımız dertleri üç ünlemle bitirdik.
Yazamadığımız şeyleri soru işaretlerine bıraktık.
'Mesela' dedik kurduğumuz hayallere, 'umut' dedik ihtimallere,
'sevda' dedik uzattık boynumuzu pamuktan ipliklere, 'can' bıraktık.''Edep Yahu !!!

 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau