Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Abdülmelik Fırat vefat etti

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 29-09-2009 16:48   #1
  • Özel Üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2009
Nereden
Mersin
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 400
Teşekkür (Aldı): 1336


Abdülmelik Fırat vefat ettiHak ve Özgürlük Partisi (HAK-PAR) Onursal Başkanı ve eski Demokrat Parti (DP) milletvekillerinden Abdülmelik Fırat, bir süredir Ankara’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.


ABDÜLMELİK FIRAT KİMDİR? 1934 yılında Erzurum'da doğan Abdülmelik Fırat, Diyarbakır Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun oldu.

Şeyh Sait'in torunu. Ailesi 1925'ten itibaren pekçok kez sürülen Abdülmelik Fırat ilk kez 1957'de yaşını büyüterek DP milletvekili oldu. 1960'da Yassıada'da yargılandı. 12 Mart ve 12 Eylül'de kendisi ve ailesinden birçok kişi gözaltına alındı. 1991'de Erzurum'dan DYP milletvekili seçildi ancak daha sonra hükümetin Kürt politikasıyla ters düşerek istifa etti. Bir ara RP'den ihraç edilen Hasan Mezarcı ile yeni bir parti kuruluşuna çalıştı sonuç alamadı.Bilahare YDH ile temas kurdu. Kürtçe ve Türkçe'nin yanısıra Arapça Farsça İngilizce ve Fransızca da konuşan Fırat TBMM'nin en çok yabancı dil bilen üyelerinden idi.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

web tasarım

wau