THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Rahşan Ecevit partisinin adını açıkladı

INFeRNaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
Mersin
Mesajlar:
6.516
Konular:
3620
Teşekkür (Etti):
375
Teşekkür (Aldı):
1321
Ticaret:
(0) %
0
239
23-10-2009 16:13
#1
Rahşan Ecevit, “Demokratik Sol Partiden (DSP) ayrılanların, Bülent Ecevit'in düşüncelerini yeniden hayata geçirmek için kurulacak Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) adı altında bir araya gelerek, çalışmalara başladığını” bildirdi.


Ecevit, yaptığı yazılı açıklamada, DSP'nin son yıllarda kurucusu Bülent Ecevit'in çizgisinden uzaklaşmaya başladığını, onun düşünce, inanç ve ilkelerinin DSP'nin eylemlerine yansımaz olduğunu savunarak, “Eylemleri de giderek seyrekleşmeye başlamış, parti adeta hareketsiz kalmış varlığı ile yokluğu bir olmuştu” değerledirmesinde bulundu.

Son kurultayda, “DSP'nin felsefesi ile yakından uzaktan ilgisi bulunmayan bir genel başkanın seçildiğini” öne süren Ecevit, “DSP'nin, demokratik solculuğunu tamamen yitirdiğini” iddia etti.
Ecevit, açıklamasında şunları kaydetti:
“İşte bu nedenlerle
DSP'den ayrılanlar, Bülent Ecevit'in düşüncelerini ilk fırsatta yeniden hayata geçirmek üzere AKP'yi iktidardan uzaklaştırmak ve Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışır bir iktidarın oluşmasına katkıda bulunmak için yeni kurulacak olan Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) adı altında bir araya gelerek çalışmalarına başlamıştır.”
RAHŞAN ECEVİT KİMDİR?
1923 yılında Bursa'da doğan Rahşan Ecevit, Türkiye'nin eski başbakanlarından Bülent Ecevit'in eşi, siyasetçi, ressam ve yazar.

Aslen Selanik'ten Şebinkarahisar'a yerleşmiş bir ailenin ******dur. Babası Namık Zeki Aral, annesi Zahide Aral'dır. Özel İstanbul Amerikan Robert Lisesi mezunudur. DSP'nin kurucusu ve eski genel başkanıdır. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yazdığı "Pülümür'de aşk" adlı roman (2002), tiyatro oyunu olarak uyarlanmıştır.

Kurucusu olduğu DSP'den 4 Haziran 2009 tarihinde istifa etmiştir

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler