Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


Domuz gribine 5 bin kurban

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 23-10-2009 18:19   #1
  • Özel Üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2009
Nereden
Mersin
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 400
Teşekkür (Aldı): 1336


Domuz gribine 5 bin kurbanDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bu yıl başında ortaya çıkmasından bu yana domuz gribinden ölenlerin sayısının 5 bini bulduğunu açıkladı.


http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/ga...id=27500&rid=2

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bu yıl başında ortaya çıkmasından bu yana domuz gribinden ölenlerin sayısının 5 bini bulduğunu açıkladı.

Örgüt, çoğu Batı Yarıkürede olmak üzere 18 Ekim itibarıyla 4999 kişinin öldüğünü, hastalığın küresel bir salgına dönüştüğünü bildirdi.

Açıklamada, İzlanda'da bu hafta domuz gribinden ilk ölümün görüldüğü, Sudan, Trinidad ve Tobago'da da yine bu hafta ilk ölümlerin olduğu belirtildi.

NAMAZDA MASKELİ ÖNLEM

Malatya'da Şeker Cami imamı Celal Tilgen, Cuma namazına gelen cemaate domuz gribinden korunmaları amacıyla maske dağıttı. Uygulamadan memnun kalan cemaat ise maskeleri takıp camiye girerek namaz kıldı.

Malatya’da sosyal kişiliğiyle ön plana çıkan ve vatandaşın ‘Şeker Hoca’ dediği imam Celal Tilgen, domuz gribinin daha çok toplu kullanılan alanlarda yayıldığı için böyle bir uygulamaya gittiğini söyledi. Kendisi de maske takarak Cuma namazı öncesi vaaz veren Tilgen, konuşmasının büyük bir bölümünü domuz gribine ayırdı. İmam Celal Tilgen, geçen günlerde konuştuğu sağlık görevlisinin kendisine domuz gribinden birçok insanın öleceğini söylediğini belirtti. Tilgen, “Tedbiri alın takdiri Allah’a bırakın. Aslında ben cemaatin yerinde olsam bir süre sokakta ve evde de maskeli dolaşırdım.

Çünkü bu gözle görülmeyen bir mikrop. Bu afettir, musibettir, bu, insanın kendi eliyle yarattığı bir beladır” dedi. Dünyanın ekolojik dengesinin bozulduğunu söyleyen Celal Tilgen, “Artık teneffüs edeceğimiz temiz hava kalmadı,
her gün değişik hastalıklar çıkıyor” diye konuştu.
Maskeyle kılınan Cuma namazından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şeker Cami İmamı Celal Tilgen, maske uygulamasını domuz gribi geçene kadar devam ettireceklerini ancak bu uygulamanın da zorunlu olmayacağını ifade etti. Celal Tilgen konuşmasına şunları söyledi:
“Domuz gribi çok tehlike arz eden bir hastalık, son günlerde okullar da tatil edildi. Bu hastalık gence çocuğa bakmıyor. Dinimizde sağlık bütün ibadetlerin önünde gelir, çünkü sağlık olmadan namaz kılamazsınız, oruç tutamazsınız, para kazanıp hacca gidemezsiniz. Onun için dinimiz sağlığınıza dikkat ediniz, tehlikelerden korununuz tedbirinizi alınız. Bunun en büyük tedbiri de maske takmaktır, çünkü cami, okul gibi kalabalık yerlerde insanlar nefes nefese geliyor. Bir diğer önlem de öpüşmemek. Biz, geçen hafta cemaatin öpüşmemesi konusunda vaaz verdik.”
İmam Celal Tilgen, daha önce birçok sosyal konuda duyarlılık göstermiş, cemaate toplu olarak kan bağışı yaptırmış ve organ bağışı konusunda da ilk başta kendi organlarını bağışlayarak örnek olmuştu. Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau