THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
Seçenekler

Diyarbakır'da PKK operasyonu

KhrYsaOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Mesajlar:
13.909
Konular:
8028
Teşekkür (Etti):
598
Teşekkür (Aldı):
3170
Ticaret:
(0) %
0
327
24-10-2009 11:11
#1

Diyarbakır'da PKK operasyonu
24 Ekim 2009 Cumartesi
PKK terör örgütü mensuplarına yönelik İstanbul, Diyarbakır merkez, Lice ve Hani ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince PKK terör örgütü mensuplarına yönelik İstanbul, Diyarbakır merkez, Lice ve Hani ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, aralarında pişmanlık yasasından yaralanıp, örgütle bağlantısını kesmeyen 2 kişinin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Jandarma, uzun zamandır yapılan teknik takip sonucucu İstanbul ve Diyarbakır'da belirlenen 12 adreslere bu sabah operasyon düzenledi. Gözaltına alanın 15 kişi sorguları için Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı’na ***ürüldü. Operasyonun İstanbul ayağında Bağcılar’da 2, Kartal'da 1 kişinin yakalandığı belirtildi. Evlerde yapılan aramalarda ise çok sayıda örgütsel döküman ve mühimmat ele geçirildiği söylendi.

EYALET SORUMLUSU DA VAR

Yakalananlar arasında 1 ay önce örgütten kaçtığı belirtilen sözde Amed Eyalet sorumlusu Ziya Kod adlı Engin Çatak ile sevgilisi ****. de bulunuyor. Operasyonda ayrıca daha önce PKK terör örgütünün dağ kadrosunda faaliyet gösterirken teslim olan ve etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak, serbest bırakılan iki kişi de takibe alındı. Yapılan teknik takip sonucunda bu iki kişinin PKK terör örgütü ile bağlantılarını devam ettirdikleri ve örgüt adına çalışma yaptıkları tespit edildi. Gözaltına alınanların arasında 1 eczacının da bulunduğu kaydedildi.
---------------------
KhrYsaOR or ZyXeL

2010 da yarım bıraktıgımız işi bitirmeye geldik !


ZONE-H

gece kadar sessiz ölüm kadar ansızın ...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler