THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Erdoğan'dan DTP'ye son uyarı

KhrYsaOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Mesajlar:
13.909
Konular:
8028
Teşekkür (Etti):
598
Teşekkür (Aldı):
3170
Ticaret:
(0) %
0
244
24-10-2009 11:22
#1
Erdoğan'dan DTP'ye son uyarı

24 Ekim 2009

Başbakan'ın canı Habur ve Diyarbakır'dan gelen istihbarat raporları ve DTP'nin mitingiyle sıkıldı. İşte Erdoğan'ın sözleri;

Recep Tayyip Erdoğan, toplantıdan ayrılırken gazetecilerin soruları üzerine teslim olan PKK üyeleri için “İlk kafiledeki görüntülere tekrar şahit olmak istemiyoruz” dedi.

Akdeniz Parlamenterler Asamblesi 4. Genel Kurulu’nun açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Gazze’de orantısız güç kullandığını, çoluk çocukların da aralarında olduğu bin 500 kişiyi öldürdüğünü söyledi.

Conrad Otel’de düzenlenen Kurul toplantısının açılış konuşmasını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’un tarih boyunca büyük medeniyetlere ev sahipliği yaptığını, Karadeniz ve Akdeniz havzasının bir özeti olduğunu belirtti. Erdoğan, İstanbul’un Doğu için Batı'nın kapısı, Batı için ise Doğu'nun kapısı olduğunu söyledi.

İLK GELEN KAFİLEDEKİ GÖRÜNTÜLERE ŞAHİT OLMAK İSTEMİYORUZ

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Avrupa’dan ayın 28’inde bir grup PKK’lının geleceği ile bir tarihin söz konusu olmadığını belirterek, “İlk kafiledeki görüntülere tekrar şahit olmak istemiyoruz. Bir bayram sevinci gibi, bir dostun bir dosta kavuşması gibi yaklaşımları da doğru bulmuyorum. O bayram sevinçleri evlerde yaşanabilir. Aksi takdirde bunlar daha sonra bir bölücü terör örgütünden koparak, Eve Dönüş Yasası çerçevesinde olayları değerlendirirken, dikkat edin ifadelerimi seçerek söylüyorum, yargımızın bunları suçsuz bulması sebebiyle bu işte serbest bırakma sürecini görüyoruz. Bu serbest bırakıldıktan sonra atılan adımlar, planlanan eylemler bizi düşündürüyor. Çünkü bunları tahrik ederek, bunların üzerinden bir devşirme gayreti içerisine girmeyi doğru bulmuyorum. Bu, birlik, kardeşlik sürecine de hizmet etmez. Bu yaklaşım tarzı yanlıştır. Bırakalım gelen insanlar ailelerinin yanına geçsinler. Normal hayata değil de yine anormal süreç için bunları bir figüran olarak kullanma gayreti içerisine samimi düşünce içinde olmayanlar girerse, bu bizi de üzer, ülkemizin diğer kesimlerini de üzer” dedi.
---------------------
KhrYsaOR or ZyXeL

2010 da yarım bıraktıgımız işi bitirmeye geldik !


ZONE-H

gece kadar sessiz ölüm kadar ansızın ...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler