Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...Hastanede kör eden skandal

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 24-10-2009 15:25   #1
  • Özel Üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2009
Nereden
Mersin
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 400
Teşekkür (Aldı): 1336


Hastanede kör eden skandalKONYA’da aynı gün bir özel hastanede katarakt ameliyatı olan 5 hastanın enfeksiyon kaptığı ve gözlerinin kurtarılması için tedaviye alındığı ortaya çıktı.


Özel hastanede görevli Opr Dr. H. D., görme bozukluğu şikayetiyle gelen hastalar H. A. (66), B. D. (72), K. Y. (70), M. D. (78) ve H. A.'ya (72) gözlerinde katark oluştuğunu söyledi. Tedaviye başlayan Opr. Dr. D. , geçen 16 Ekim günü bu hastalara aynı gün yaklaşın 20'şer dakika süren katarkt ameliyatı yaptı.

Hastalar taburcu olduktan sonra gönderildikleri evlerinde bir gün sonra şiddetli ağrıları başlayınca yeniden doktora başvurdu. Yapılan tetkiklerde hastaların
ameliyat edilen gözlerinde enfeksiyon oluştuğu saptandı. Hastalardan 2'si Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde diğer 3'ü de ameliyatın yapıldığı özel hastanede tedaviye alındı.

Hasta yakınları, ameliyat sonrası enfeksiyonda hastaneyi ve operasyonu yapan doktoru suçladı. Özel hastanenin yetkilileri ise operasyonu yapan Dr. H. D.'nin bugüne kadar bir çok ameliyat yaptığını ve hiç bir sorun olmadığını, ancak bu kez ameliyat sonrası enfeksiyon oluştuğunu söyledi. Hastane yetkilileri enfeksiyon kaynğının saptanması için
hızlı bir çalışma başlattıklarını, bunun için bir komisyon oluşturulduğunu, her şeyin bu komisyonun çalışmasının ardından ortaya çıkacağını belirtti. Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau