THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Elazığ'da tehlikeli tırmanış

INFeRNaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
Mersin
Mesajlar:
6.516
Konular:
3620
Teşekkür (Etti):
375
Teşekkür (Aldı):
1321
Ticaret:
(0) %
0
271
24-10-2009 16:21
#1
Elazığ’da PKK'lıların dönüşü ile ilgili basın açıklaması yapmak isteyen DTP'li bir grup ile karşıt görüşlü olduğu belirtilen bir grup arasında kavga çıktı. Çıkan arbedenin ardından polis tarafları güçlükle ayırdı.


KAVGADAN FOTOĞRAFLAR
DTP il yöneticileri ‘Barışı desteklemek’ adı altında bugün PTT Meydanı'nda basın açıklaması yapmak istedi. Polis, güvenlik gerekçesiyle DTP'lilerin açıklamayı Hozat Garaji Mevkii’nde bulunan Hastane Caddesi'ndeki il binaları önünde yapmasını istedi. Bunun üzerine yaklaşık 30 kişilik DTP'li il binaları önüne gelerek basın açıklaması yapmaya başladı.

Bu sırada 15-20 kişilik karşıt görüşlü grup, Hürriyet Caddesi üzerinde DTP il binası önüne doğru, ‘Bu ülkeyi böldürtmeyiz’ sloganları eşliğinde Türk bayrakları açarak yürüyüşe geçti. Çevik kuvvet ekipleri bu grubu DTP il binası önünde yaklaştırmazken, DTP'liler de gruba sloganlarla karşılık verince gerginlik başladı. Bu sırada polisin çemberini yaran karşıt görüşlü grup içinden birkaç kişi DTP'lilerin bulunduğu tarafa geçerek saldırdı. DTP'liler de buna karşılık yollarda bulunan demir trafik levhalarını sökerek karşılık verdi. Kısa süren arbedeyi araya giren polis güçlükle önledi.

Kentte önlemleri artıran polis, grubu çembere alıp Hürriyet Caddesi üzerinden şehir merkezine doğru uzaklaştırdı. Bu arada DTP'liler kavga ardından basın açıklamasını tekrarlamak istedi. Ancak, polis buna izin vermedi. Bunun üzerine DTP’liler sloganlar atarak parti binasına girdi.

Kavganın duyulması üzerine karşıt görüşlü grubun sayısı 200 kişiyi buldu. Grup, İstiklal Marşı okuduktan sonra ‘Kahrolsun PKK', ‘Türk-Kürt kardeştir', ‘Bu ülkeyi böldürtmeyiz' sloganları atarak Öğretmenevi'ne kadar yürüdü.

Grubun yürüyüşü sırasında Hozat Garajı yakınlarında toplanan 15 kişilik TAYAD'lı da burada basın açıklaması yapmak istedi. Ancak polis, açıklamanın yasal olmadığını ve dağılmamaları halinde müdahalede bulunacağı uyarısında bulundu. Uyarı ardından TAYAD'lılar dağıldı.

Polis, karşıt görüşlü grubun Hozat Garajı'na giden Hürriyet Caddesi'ni kapatarak bu bölgeye geçmesini engelledi. Polisin dağılmalarını istediği grup, “Bunlar banka, esnaflara saldırıp, dükkanlarını tahrip ediyor. Bundan sonra onlar yürümeye başladığı zaman biz de yürüyeceğiz. Onlar 1 çıkarsa, biz 1000 çıkacağız” dedi.

Polisin ikna ettiği grup daha sonra dağıldı. Polis, kentte aldığı sıkı önlemleri sürdürüyor

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler