Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Bakan Akdağ: 'aşı yaptırmayın' diyenler hakkında suç duyurusunda bulunurum

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 24-10-2009 16:22   #1
  • Özel Üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2009
Nereden
Mersin
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 400
Teşekkür (Aldı): 1336


Bakan Akdağ: 'aşı yaptırmayın' diyenler hakkında suç duyurusunda bulunurumSağlık Bakanı Recep Akdağ, domuz gribi aşısı konusundaki iddialara vatandaşın inanmadığını belirterek, aşı yapılmaması yönünde telkinde bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.


Ankara’dan Türk Hava Yolları'nın (THY) uçağı ile Erzurum’a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kısa süre önce merkeze alınan Sami Bulut’un yerine atanan Vali Sebahattin Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Bakan Akdağ, burada yaptığı açıklamada, domuz giribine karşı önceden alınan tedbirlerin faydasını şimdi gördüklerini ve dikkatli biçimde izlediklerini söyledi. Grip salgınının, Kasım ya da Aralık ayında Türkiye’de görülmesinin beklendiğini belirten Recep Akdağ, “Bu salgının başlaması kaçınılmazdı. Nitekim Türkiye’de de hastalık yayılmaya başladı. Şimdi de tüm gayretimiz hastalığın yayılma hızını azaltarak, aşılanması gereken gruplara aşının yetişmesini sağlamaktır” dedi. Bakan Akdağ, aşıyla ilgili iddialara vatandaşların inanmadığın belirterek, “Artık zannediyorum ki vatandaşımız bu hususta büyük ölçüde tatmin oldu. Çünkü bütün uluslararası örgütler, aşının belli guruplara yapılmasını zorunlu buluyor. Ama burada aşıyı tüm ülkelerin eline geçirme şansı yok. Biz aşıyı zamanında almak ve çocuklarına yaptırmak hususundaki şanslı ülkeler arasındayız. Öncelikle sağlık çalışanları, hamileler, ağır hastalığı olanlar, grip geçirenler, çocuklar ve hacılar aşılanacak. Zaten 24 yaşın üzerinde sağlıklı erişkinlere aşı yapmıyoruz. Kasım ayı başında aşılamalara başlamış oluruz” diye konuştu.

‘AŞI YAPTIRMAYIN DİYENE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNURUM’
Birçok ülkede domuz giribi aşısına başlandığını, bu durumun bir avantaj olduğunu anlatan Sağlık Bakanı Akdağ, “Açık söyleyeyim. Biraz şöhreti ve popülizmi seven, biraz da bu yolla siyaset yapmayı düşünen kişiler, milletin kafasını karıştıracak şeyler söylüyorlar. Ama bu durum bilim adamlarının ikiye bölündüğü anlamına gelmez. Ben vatandaş olsam aklı selim bilim adamlarının ekseriyeti ne söylüyorsa bu hususta güvenilir ve yetkili kuruluşlar ne söylüyorsa buna bakarım. Dedikodulara kulak kabartmam” dedi.

Bazı kişilerin, aşı yapılmaması konubunda telkinlerde bulunduğunu ve bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade eden Bakan Akdağ, şöyle konuştu:
“Yarın bir hamile kardeşimiz aşı yapılmadığı için gribe yakalanır, ağır geçirir ve hayatını kaybederse, bir astımlı yavrumuz, bir kalp yetmezliği veya karaciğer yetmezliği olan erişkin bir kişi hastalığa yakalanır ve hayatını kaybederse, bu iddialarda bulunanlar acaba bunun vebalini ödeyecekler mi? Vatandaşım yarın bana gelse dese ki ‘bana filanca kişi ısrarla aşı yaptırmayın’ dedi. Ben de yaptırmadım. Çocuğumu kaybettim. Ben sağlık bakanı olarak suç duyurusunda bulunacağım. Bunu şimdiden açıkça ilan ediyorum” diye konuştu.

Recep Akdağ, domuz gribine yakalananların durumları hafifse evinde istirahat etmesi, ağır olanların ise mutlaka doktora gitmeleri gerektiğini belirterek, “Gribe yakalananlar hastalığın önemli bir kısmını ayakta geçirecekler. Bunu biliyoruz. Ancak biz gereken tedbiri alıp, hastalığın üzerinde ciddiyetle duruyoruz. Çok az sayıda da olsa insanımızın bir bölümü hastalığı ağır geçireceği için bir risk ortaya çıkıyor. Bunun için duyarlı olmak zorundayız“ dedi.

HASTANELERDE RANDEVU SİSTEMİ BAŞLIYOR
Konuşmasında, hastanelerden randevu almak için Erzurum’da çağrı merkezi kuracaklarını belirten Bakan Akdağ, “Türk Telekom bedelsiz olarak Erzurum’da bunu kuracak. Zannediyorum bir ay içerisinde hizmete başlayacağız. Orada 150 civarında da gencimiz iş imkanına kavuşmuş olacak. Erzurum ve Kayseri ilinin hastanelerinin randevuları Erzurum’dan verilecek. Bu pilot çalışmamız aşağı yukarı 9 ay sürecek. Onun peşine de bu 150 kişiyi, 1000 kişiye tamamlayacağız. Bunlar sertifikalı, tahsilli gençlerimiz olacak” diye konuştu.

DOMUZ GRİBİ NEDENİYLE VATANDAŞLARLA TOKALAŞMADI
Valiliği ziyaretinin ardından Erzurum’un Uzundere İlçesi'ne geçen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Devlet Hastanesi'nin açılış töreni öncesinde ilçe yöneticileri, doktorlar ve vatandaşlarla tokalaşmadı.

Açılışta, gündemdeki gelişmeleri de değerlendiren Akdağ, “Vatan toprağı üzerinde al bayrağımızın altında mutlaka birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağız. Güzel bir Türkiye oluşturarak yolumuza devam edeceğiz. Teröre harcanan parayı biz milletin gelişmesi ve refhanı içiniharcasaydık bugün bir Türkiye daha olurdu. Bazıları bu süreç içerisinde provakasyon yapıyor. Bunlara karşıda dikkatli olacağız. Türk milleti yüzünen akıyla bu porjeden çıkacaktır. Bu kardeşlik projesi. Bu yolda cehennem olsa gelen göğsümüzle söndürürüz” diye konuştu.

2 bin 140 metrekare alan üzerine kurulan hastanenin 2.7 milyon liraya yaptırıldığı belirten Bakan Akdağ, konuşmasının ardından Vali Sebahattin Öztürk ve Uzundere Sağlık Grup Başkanı Fatma Çıtırık ile hastanenin açılışını yaptı. Açılış sırasında, Altınçanak Köyü'nden Ali Aydın ve kardeşi Mustafa Aydın köylerinde taşocağı işletilmesine izin verdiği gerekçesiyle Uzundere Belediye Başkanı Ak Parti'li Halis Özsoy’u şikayet etmek istedi. Korumalar tarafından konuşturulmayan Aydın kardeşler, Başkan Özsoy’a saldırma teşebbüsünde bulundu. Ancak, güvenlik görevlileri kardeşleri hastanenin dışına çıkardı. Offline  
 
Alt 24-10-2009 22:29   #2
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
10/2008
Nereden
!!! TANRI DAĞLARı !!!
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 214
Teşekkür (Aldı): 394
Bir çok sağlık örgütü bu aşının faydalı olduğunu söyliyor aşı yapılmaması daktirde ülkemize salgın yayılacaktır.___________________________________________

☪ ☪
[FONT=MS Shell Dlg][COLOR=silver]

ULU TANRI TÜRK'Ü KORUSUN ve YÜCELTSİN

Türkiye'nin Yükselişi İthal Fikirlerle

OLAMAZ


!!!NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!!!

ÖNCE VATAN

CoveRed YOLLARIN SONU HEPİNİZ ALLAHA EMANET

Konu CoveRed tarafından (25-10-2009 15:30 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alt 24-10-2009 22:47   #3
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2009
Nereden
New York
Mesajlar
Konular
9

Teşekkür (Etti): 15
Teşekkür (Aldı): 79
iyi hoş güzel aşıyı yapalımda aşının içindeki neler kullanıldığında bakarsanız sevinirim aşının içinde şimdi söliceğime inanamayacaksınız CİVA var bilirizki civa insana faydası olmayan birşey iyi güzel şimdi yaptırdıkta 1-2 yıl sonra halimiz ne olucak acaba?___________________________________________

Dağda üç Beş domuz Sürüsü

Tutturmuş Bir ********* Türküsü

Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü

Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü

Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine

İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine

Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline

Duy Ulan Soysuz

Ne Mutlu Türk'üm Diyene
!!!
--------------------------------------------
!!! ANTİ PKK !!!
!!!
 Offline  
 
Alt 25-10-2009 12:56   #4
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2009
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 584
Teşekkür (Aldı): 2131
O civalı aşıyı bana yapsınlar , bakalım kim kimi mahkemeye verecek.

Bakan değil ; önce adam olacaksın...___________________________________________


بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِارَّحِيم
"VATANIMIN HA EKMEĞİNİ YEMİŞİM; HA UĞRUNA KURŞUN!"

 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau