Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...Taksim'de oyun sergiledi, avuç açıp para topladı

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 25-10-2009 17:19   #1
  • Özel Üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2009
Nereden
Mersin
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 400
Teşekkür (Aldı): 1336


Taksim'de oyun sergiledi, avuç açıp para topladıBEYOĞLU'nda eylem yapan ünlü tiyatrocu Yalçın Özden, devlet yardımı alamadığını gerekçe göstererek boynuna astığı "Devlet es geçti, siz boş geçmeyin" yazıyla eylem yaptı.


Cadde girişinde oyun sahneleyen Yalçın Özden, "Devlet yardımı alamadığım için bu yola başvurdum. Devlet bu sene dağa taşa, herkese yardım etti ama 44 yıllık sanatçıyı yok saydı" diye sitem etti. Oyun sonunda rol arkadaşı Salih Ünal’la birlikte izleyiciden para toplayan Yalçın Özden, halkın daha duyarlı olduğunu söyledi.

Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi girişine tiyatrocu arkadaşı Salih Ünal’la birlikte gelen Yalçın Özden, boynuna ‘44 yıl sanat yaşamı, 21 yıl tiyatro, devlet es geçti, siz boş geçmeyin!’ yazısı astı. Sürekli başvurmasına rağmen Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ve Özel Tiyatroları Destekleme Komisyonu'ndan bütçe olanaklarının yetersiz gösterilmesi sebebiyle destek alamadığını dile getiren Yalçın Özden, tiyatroya önem verilmediğini vurguladı.
Ülkenin ve dünyanın her yerinde tiyatroya ve tiyatrocuya geren önemin verilmesini isteyen Yalçın Özden, bakanlık tarafından bütçe olanaklarının yetersiz gösterilmesini de anlayamadıklarını ve neye göre yetersiz olduğunu merak ettiklerini söyledi. Açıklamasının ardından rol arkadaşı ve öğrencisi Salih Ünal ile birlikte kısa bir tiyatro gösterisi sergileyen, kendisini izleyen vatandaşlardan avuç açarak para toplayan Özden, şunları söyledi:
"44 yıldır bu işi yapan bir sanatçıya sadece ‘Yardım talebiniz kabul edilmemiştir’ demek saygısızlıktır. Ben paranın peşinde değilim, hiçbir şeye de ihtiyacım yok maddi olarak. Eğer bugün burada bu eylemi yapıyorsam onurum kırıldığı içindir. Bu ülkede bir sanatçının onuru kırılmıştır, yok sayılmıştır. Bulgaristan’da beni tanıdılar VIP’ten geçirdiler, Türkiye’de sadece VIP’ten Tarkan geçebilir, Hadise geçebilir. İşte bu Türkiye’de büyük bir hadisedir. Ankara’daki beyefendiler keyiflerine göre yardım yapıyorlar, keyiflerine göre sanatçıyı tartıp değerlendiriyorlar, ama bu böyle gitmez." diye konuştu. Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau