Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Her taraftan domuz gribi haberi geliyor

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 26-10-2009 21:01   #1
  • Özel Üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2009
Nereden
Mersin
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 400
Teşekkür (Aldı): 1336


Her taraftan domuz gribi haberi geliyorDomuz gribi vakaları artıyor.


MARDİN'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ
Mardin'de 2 öğrencide domuz gribi virüsüne rastlanması üzerine okullarda hafta sonuna kadar eğitim ve öğretime ara verildi. Mardin Valisi Hasan Duruer, domuz gribi nedeniyle kent merkez ve bağlı ilçelerdeki tüm ilköğretim ve ortaöğretim okullarının hafta sonuna kadar tatil edildiğini söyledi.
Duruer, 2 öğrencide domuz gribine rastlanması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun toplanarak okulların tatil edilmesini kararlaştırdığını belirtti.
Merkez ve ilçelerdeki ilköğretim ve ortaöğretim okullarının yarından itibaren hafta sonuna kadar tatil edildiğini kaydeden Duruer, “Okullarda eğitim ve öğretime hafta sonuna kadar ara verildi. Eğitim ve öğretime
pazartesi günü yeniden başlanacak” dedi
Vali Duruer, okullarda dezenfekte çalışmalarına sabah başlanacağını ve tüm okulların dezenfekte edileceğini söyledi.

KAYSERİ´DE BİR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDE DOMUZ GRİBİ
Erciyes Üniversitesi'nde okuyan bir öğrencide domuz gribi virüsüne rastlandı. Öğrenci ile temas eden iki kişi de şüphe üzerine tedavi altına alındı.
Erciyes Üniversitesi Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Güven, yardımcısı Prof. Dr. Kudret Doğru ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emine Alp, ortak toplantı düzenleyerek, domuz gribi hakkında bilgi verdi. Başhekim Prof. Dr. Muhammed Güven, üniversitelerinde okuyan 20 yaşlarında isminin baş harfi E olan bir öğrencide domuz gribi virüsüne rastlandığını söyledi. Öğrencinin turistlerle teması sonucu virüsü kaptığını belirlediklerini ifade eden Prof. Dr. Muhammed Güven, "Öğrencimiz, 21 Ekim'de hastanemize başvurdu. Yapılan tetkiklerde yüksek ateş belirledik.

Kan örneklerinde yapılan inceleme, H1N1 virüsü saptandı. Hastane olarak, öğrencinin tedavisi başladık. Tedavisi şimdi evde devam ediyor. Öğrenci ile temasta bulunan 30 kişi hastanemize başvurdu. Bunlardan 2'sinde domuz gribi olabileceği düşüncesiyle tedavisine başlandı. Onlar da evlerinde dinleniyor. Virisün bulaşma süresi 3 veya 4 gündür. Bu nedenle domuz gribi olan öğrencinin artık diğer öğrencilere bu virüsü bulaştırması zor." dedi. Hastanelerinde domuz gribi için gerekli tıbbi malzemelerin bulunduğunu ve bu konuda önceden hazırlık yaptıklarını belirten Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emine Alp da, vatandaşların özellikle el hijyenine dikkat etmesini istedi.

AĞRI'DA 5 KİŞİDE DOMUZ GRİBİ
Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Ağrı'da domuz gribi şüphesiyle test edilmek üzere gönderilen numune sayısının 11 olduğu ve bu numunelerden 5'inde sonucun pozitif çıktığının anlaşıldığı belirtildi.

Hastalardan 2'sinin tedaviye cevap vererek tamamen iyleştiği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:
“Geri kalan 3 hastanın da hastanede tedavisine devam edilmektedir. Hastalara konu hakkında bilgilendirme yapılarak almaları gereken önlemler anlatılmış, gerekli izolasyon tedbirleri alınarak tedavilerine başlanmıştır. Hastaların daha önce ilişki içinde olduğu tespit edilen kişiler de sağlık taramasından geçirilmiştir.”

İl Pandemi Değerlendirme Kurulu'nun alınacak önlemler konusunda toplandığı bildirilerek, kurulun şu karaları aldığı ifade edildi:
“İl Pandemi Planı'nda değişiklik yapılması, pandemi düzeyinde gerekli önlemlerin alınması, Öğrencileri bilgilendirmek amacıyla intaniye uzmanları tarafından öğretmenlere eğitim verilmesi, atık bertarafının süreklilik ve devamlılığının sağlanarak koşullara uygun bertaraf edilmesi için gerekli hazırlığın yapılması, okulların dezenfekte edilmesi ve öğrencilere yönelik sıvı sabun kullanımının teşvik edilmesi.”

SAKARYA'DA 2 KİŞİDE DAHA DOMUZ GRİBİ
Sakarya'da geçtiğimiz hafta sonu domuz gribi virüsü tespit edilen 12 yaşındaki İlköğretim Okulu öğrencisinin tedavisi sürerken hastalık belirtileri ile hastaneye başvurarak kan örnekleri alınan iki kişi de daha domuz gribi virüsüne rastlanıldı.

Hendek İlçesi’nde oturan 43 yaşlarındaki bir kişi ile
yeni yerleşim bölgesi Karaman Mahallesi’nde oturan 5 yaşındaki bir çocuktan daha önce alınan kan örneklerinde domuz gribi virisü tesbit edildi. Sakarya Sağlık Müdürü Hasan Bektaş geçen hafta 4 kişiden kan örnegi alınarak tahlil için Çapa Tıp Fakültesi'ne gönderildiğini belirterek, “Üzülerek söylemek istiyorum ki, bu kişilerden 2'sinin kan örnekleri pozitif geldi. Yani virüse rastlanıldı” dedi.
Sağlık Müdürü Bektaş Domuz gribi virüsü tespit edilen iki hastanın da bir süre önce yurt dışından gelen kişiler olduğunu söyleyerek, “Hendek İlçesi’ndeki birinci vakadaki 43 yaşlarındaki kişi yurtdışından bir süre önce gelen hasta.
Yeni yerleşim Bölgesi Karaman Mahallesi'ndeki vakadaki 5 yaşındaki çocukta aynı şekilde ailesiyle birlikte yurt dışından ilimize gelmiş. Hastalık tespit edildikten sonra gerekli tedavileri başlandı” dedi. Sağlık Müdürü Bektaş virüs tespit edilen kişilerin ailelerinden de tahliller alındığını belirterek “Tedavileri kontrolümuz altında sürüyor” dedi. Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau