Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...


Dönen PKK'lılar için suç duyurusu

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 27-10-2009 05:00   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2009
Nereden
Daha BeLLi DeğiL
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 86
Teşekkür (Aldı): 1766


Arrow Dönen PKK'lılar için suç duyurusuDönen PKK'lılar için suç duyurusu

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve beraberindeki bazı konfederasyon yetkilileri, teslim olan terör örgütü üyelerinin serbest bırakılmalarına ilişkin mahkeme kararına itiraz etti.


Ankara Adliyesi'ne gelen Akyıldız ve beraberindekiler, itiraz dilekçelerini, Silopi Sulh Ceza Mahkemesine gönderilmek üzere nöbetçi mahkemeye verdiler.
Dilekçede, terör örgütü üyelerinin serbest bırakılmalarına ilişkin mahkeme kararının kaldırılmasına, örgüt üyelerinin tutuklanmasına ve cezalandırılmak üzere yargılanmasına karar verilmesi istendi.

Bircan Akyıldız, itiraz dilekçesini vermeden önce Ankara Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada, terör örgütü üyelerinin geçtiğimiz hafta teslim olduklarını hatırlattı.

“Dünya savaşı kazanmış askerler gibi ülkeye giriş yapan” terör örgütü üyelerinin “etkin pişmanlık yasası gereğince serbest bırakıldıklarını” ileri süren Akyıldız, bu yasadan faydalanmak için herhangi bir suça iştirak etmeksizin, gönüllü olarak örgütten ayrılmak ve bu durumu ilgili makamlara bildirmek gerektiğini söyledi.
Akyıldız, “Oysa bu kimseler, örgütten ayrılmadıklarını, bölücü başının isteği ile barış elçisi olarak geldiklerini ve örgüt üyeliği ve faaliyetleri nedeniyle asla pişmanlık duymadıklarını belirtmişlerdir” dedi.

Bu durumda, terör örgütü üyelerinin serbest bırakılmalarının hukuka açıkça aykırı olduğunu savunan Akyıldız, “kararın, güvenlik güçlerinin ülkesini ve milletini koruma, sahip çıkma, uğrunda canını verme isteğini zedelediğini” iddia etti.

Bircan Akyıldız, şunları kaydetti:
“Bunların tutuklanarak, cezalandırılmak üzere yeniden yargılanması gerekmektedir. Yaptığından pişmanlık dahi duymayacak pişkin teröristler affedilemez. Zafer işareti yaparak, elinde mektupla, bölücü başından devlete mesaj getirenler affedilemez. Çocuk katiline 'Sayın' diyenler affedilemez. Bu kararla şehitlerimiz bir kez daha katledilmiş, yakınlarının yüreği bir kez daha yanmıştır. Bu kararla gazilerimiz asıl şimdi ve tam da yüreklerinden yaralanmıştır. İlgililere sesleniyorum, bu karar tarihi bir yanlıştır. Bu yanlışı düzeltin. Aksi takdirde bu vebalın altından kalkamazsınız. Bedelini ödeyemezsiniz.”

Akyıldız, kendisinin ve beraberindekilerin, Türkiye Kamu-Sen adına değil, kendi şahısları adına başvuruda bulunduklarını da sözlerine ekledi.

KAYNAK: Dönen PKK'lılar için suç duyurusu - Hürriyet___________________________________________

bLack-b0x

 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau