Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Türkiye'nin deprem haritası değişiyor

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 27-10-2009 05:09   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2009
Nereden
Daha BeLLi DeğiL
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 86
Teşekkür (Aldı): 1766


Arrow Türkiye'nin deprem haritası değişiyorProf. Dr. Ahmet Mete Işıkara, bazı illerin depremsellik derecelerinde farklılıklar olabileceğini belirtti...DASK Gönüllüsü, Türk Kızılayı Genel Başkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının yeni Deprem Bölgesi Haritası üzerinde çalıştığını, bu nedenle bazı illerin depremsellik derecelerinde farklılıklar olabileceğini belirtti.

SAMSUN 1. BÖLGEDE
Işıkara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının yeni Deprem Bölgesi Haritası üzerinde çalıştığını anımsatarak, bazı illerin depremsellik derecelerine göre yerlerinin değişebileceğini, 5. bölgede gözüken Konya’nın 3, 2. bölgede gözüken Samsun’un 1. bölgede yer almasının kendisini şaşırtmayacağını söyledi.

"KONYA'DA DEPREM OLMAZ" YANLIŞ BİR DÜŞÜNCE
Konya ve civarının 5. bölgede gözüktüğünü, toplumda "bu bölgede deprem olmaz" gibi yanlış bir düşüncenin hakim olduğunu ifade eden Işıkara, Kuzey Anadolu Fay Zonu’nun bulunduğu 1. bölgedeki gibi sık olmasa da 5. bölgede de seyrek aralıklarla deprem olduğunu dile getirdi.

TÜRKİYE'NİN DEPREM ÜLKESİ OLDUĞUNU KABUL ETMELİYİZ
Kurulan deprem istasyonlarıyla Türkiye’nin depremselliğinin, deprem aktivitesinin daha iyi takip edildiğini vurgulayan Işıkara, şöyle konuştu: "Bu sayede depremsellik derecesine göre bölgelemeler de değişecek. Daha önce 4. derece deprem bölgeleri belki 3, belki de 2. derece olacak. Samsun 2.derecede gözüküyor ama Samsun Kuzey Anadolu Fay Zonu’na çok yakın. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının açıklayacağı yeni Deprem Bölgesi Haritasında Samsun 1. derece deprem bölgesinde olursa hiç şaşırmayın. Aynı durum Adana, Mersin, Konya için de geçerli. Adana’nın bir kısmı ile Mersin 4. derece gözüküyor ama Adana’ya doğru yaklaştıkça depremsellik 2.derece ve 3. derece olabilir. Konya 3. derece bir deprem bölgesi olarak belirlenirse benim için hiç sürpriz olmaz.

Artık 1. bölge mi, 2. bölge mi ayrımı yapmaktan ziyade Türkiye’nin deprem ülkesi olduğunu kabul etmeliyiz ve depremden korunmayı öğrenmeliyiz."

YAPILMASI GEREKENLER
Prof. Dr. Işıkara, depremden korunmak için yapılması gerekenleri şöyle sıraladı: "Topraklarının yüzde 98’i deprem kuşağı üzerinde yer alan ülkemizde deprem her zaman olabilir. Öncelikle ’deprem olacak mı’ sorusundan vazgeçmeliyiz.

Türkiye bir deprem ülkesidir. Türkiye’nin her yerinde her zaman zarar verebilecek depremler olacaktır. Dolayısıyla vatandaşlarımız, depremden korunmanın mümkün olduğunu bilmeli. Depremden korunmanın en önemli yolu güvenli yapıdır, deprem öldürmez binalar öldürür. İkinci yol evdeki eşyaların zarar vermeyecek hale getirilmesi, üçüncü yol ise deprem sırasında doğru davranmak, merdivenlere koşmamak, asansörü kullanmamak, balkon ve pencerelerden atlamamak, yapmamız gereken dördüncü iş ise evimizi doğal afetlere karşı sigortalatmak olmalıdır." Işıkara, zorunlu deprem sigortasının günlüğünün bir ekmekten daha ucuza, aylık 10 TL’ye geldiğini, otomobillerin sigortalanması gibi konutların da sigortalanmasının ihmal edilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

kaynak___________________________________________

bLack-b0x

 Offline  
 
Teşekkür

IGGY Teşekkür etti.
Alt 27-10-2009 09:52   #2
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
10/2009
Mesajlar
Konular
2

Teşekkür (Etti): 65
Teşekkür (Aldı): 16
Kesinlikle kabul etmek lazım deprem ülkesi olduğumuzu Yakında büyük bişey olur bence___________________________________________

IGGY k. | Forever And Ever...
| Türk Hack Team |
Dönsen de kıymeti yok, düştün gözümden birkere

 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau