Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...İhmal'den Ceza..

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 27-10-2009 16:06   #1
  • Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2009
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 598
Teşekkür (Aldı): 3170


Exclamation İhmal'den Ceza..Adana'da, hastaneye getirilen çocuğa gerekli müdahaleyi yapmayarak ''dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölümüne neden olduğu'' iddiasıyla yargılanan doktor, 2 yıl 6 ay ve 285 TL adli para cezasına çarptırıldı...

Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesinde, 2003 yılında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 142. Sokak'taki evlerinin terasından düşerek yaralanan ve getirildiği eski SKK Hastanesinde kırık olan elinin alçıya alınarak eve gönderilmesinin ardından hayatını kaybeden Burak Uçkun'un (10) ölümünde kusuru bulunduğu öne sürülen ve ''görevi ihmal'' iddiasıyla suçlanan doktor Ahmet Şimşir, önce 3 yıl hapis ve 343 TL adli para cezasına çarptırıldı. Sanığın duruşmalardaki hal ve tavırları dikkate alınarak ceza 2 yıl 6 ay hapis ve 285 TL adli para cezasına düşürüldü.

Mahkemenin, sanık Ahmet Şimşir'e verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasına ilişkin gerekçeli kararında şu ifadelere yer verildi:

''Mahkememize açılan kamu davası ile sanığın görevi ihmal nedeniyle suç işlediği iddia edilmiş ve yasa kapsamında cezalandırılması istenmiştir.

Sanık mahkemedeki savunmasında suçlamayı kabul etmemiş, Adana SSK Hastanesinde pratisyen hekim olarak 4 yıldır çalıştığını, olay günü 08.00 sırasında acil serviste görevliyken müşteki Yunus Uçkun'un ******nu acil servise getirdiğini, sedyede yatan ******n batın kontrolünü yaptığını, herhangi bir sertlik görmediğini, kafa ve diğer filmler çekildikten sonra kırık olduğu belirlenen elinin alçıya alındığını ve ardından hastaneden ayrıldıklarını öğrendiğini ve ihmalinin olmadığını ileri sürmüştür.

Yapılan değerlendirmede, 1994 doğumlu olan maktulün, el ve kafa filminin çekildiği, daha sonra evine gönderildiği, hastanın şikayetlerinin artması üzerine tekrar hastaneye getirildiği ve kurtarılamadığı, ölümün ise adli tıp raporunda düşmeye bağlı gelişen iç kanama ile meydana geldiği kesinlik kazanmıştır.

Olay günü acil serviste görevli hemşire de ifadesinde doktorun yaralıyı eve ***ürebilecekleri şeklinde sözler söylediği belirtmiştir.

Dosyanın incelenmek üzere gönderildiği Yüksek Sağlık Şurası da hazırladığı raporda yaralıyı muayene tedavi ve takipte özen eksikliği olduğu, travma ile gelen hastanın 24 saat müşahede altında tutulması gerektiği halde bunları yapmayan sanığın 8/8 oranında kusurlu olduğu, hastanın gözetim altında kalması halinde kurtarılmasının mümkün olacağı belirtilmiştir.

Bu açıdan yapılan değerlendirmelerde tüm kusurun sanıkta olduğu kanaatine varılmış ve sanık hakkında belirtilen hüküm kurulmuştur.''

27.10.2009
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau