Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Haberler
> Türkiye

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...
Baykal'dan önemli açıklamalar

Türkiye

 
 
Seçenekler
Alt 28-10-2009 13:05   #1
  • Özel Üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2009
Nereden
Mersin
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 400
Teşekkür (Aldı): 1336


Baykal'dan önemli açıklamalarCHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul İl Başkanlığı'nda toplantı yaptı.


İşte Baykal'ın açıklamasından satırbaşları:
Belge, ifadesine göre şahsen kendisinin eline geçmiştir. 'Ben aldım' diyor. Aldığı belgeyi 4,5 ay tutarken, tek başına mı bu kararı aldı? Tek başına mı ortaya çıkarma kararı aldı? Bu zamanlamanın altında ne yatıyor? 4,5 ayda bildiğiniz gibi bir gece yarısı baskınıyla bir kanun çıktı.

Gece yarısı kanununu çıkaranlar ayrı, bu belgeyi elinde bulundurduğunu söyleyen kişi ayrı. Biri Genelkurmay’da çalışan bir subay ya da görevli. Olağanüstü bir telaşla, ani bir baskınla gece yarısı o kanunu çıkaranlar ayrı. Ya da biz öyle görüyoruz.

Bu arada ne oldu diye düşündüğümüz an kanun çıktı. Peki bu mektubu elde eden kişi 4,5 ay sonra sadece o mektubu savcılığa göndermekle yetinmedi. Ayrı bir ihbar mektubu da yazdı. Halbuki tartışma o belge etrafında bir tartışmaydı. O belge bir avukatın ofisinde yapılan baskında fotokopisi ele geçirilmişti.

Bunun ardından derhal belgenin aslı ortaya çıkarılmalıydı. Ama öyle olmamıştır. O belge durmuştur, parlamento kanun çıkarmıştır. O belgeyi ortaya çıkaran kişi belgenin orjinalini vermekle yetinmemiş birde ihbar mektubu hazırlamıştır.

İhbar mektubunda ne görüyoruz? İhbar mektubunda, farklı ve kapsamlı eldeki belgeyle doğrudan kanıtlanması mümkün olmayan ithamlar yapıyor. Diyor ki bundan genelkurmay başkanı’nın, birinci ordu komutanı’nın haberi var. Belgeyi elinde bulunduran belgesi kadar konuşacak. O vermekle yetinmiyor, belgeyi yorumluyor. Elbette bilgisi olan insan, aslı ortadan çıktıktan sonra, başlayacak olan yargılama süreci içinde elbette düşündüklerini yetkili mercilere gelip anlatacaktır. Tanık olarak yada bir başka sıfatla. Mahkeme onu dinleyecektir, başkalarını dinleyecektir. Yaptığı ithamın doğru olup olmadığına mahkeme karar verecektir.

Belge bir albay konusuyken, şimdi genelkurmay başkanı konusu olmuştur.

Sadece o kadar değil CHP bir büyük ithamın hedefi olarak bu mektupta ifade edilmiştir. Şimdi belgenin hukuki konumu ayrı. Önemi değeri ayrı. O belgeyi ortaya çıkaran kişinin bu belgenin yanı sıra, bir mektup yazarak, ortaya attığı ve belgede doğrudan kanıtlanmayan tek taraflı karamalar, tamamen ayrı bir konu.

Şimdi ben bu kişinin CHP’ye yönelik ithamını okuduğum zaman, CHP’nin genel başkanı olarak, bu iddianın ne kadar boş ne kadar siyasi amaçlı olduğunu görebiliyorum.

İhbar mektubunda CHP’nin hedef seçilmiş olmasının ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau