THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Altın Rekora doymuyor

NafToCeMenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Anadolunun Bağrından :)
Mesajlar:
3.246
Konular:
1646
Teşekkür (Etti):
73
Teşekkür (Aldı):
458
Ticaret:
(0) %
0
217
10-11-2009 17:22
#1
Exclamation
Altın Rekora doymuyor


Altının ons fiyatı 1.040,15 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı....

Altın rekora doymuyor

ABD dolarının değer kaybetmesi yatırımcıların ilgisini altın ve bakır gibi değerli ****llere çevirdi. Altının ons fiyatı 1.040,15 dolara çıkarak, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Daha önce altının ons fiyatı Mart 2008'de 1.032,80 dolarla tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Altının fiyatı son 8 yılda sürekli artıyor.

Piyasa uzmanları, doların değerinin düşük kalmaya devam etmesi halinde altının fiyatının yıl sonuna doğru daha fazla artabileceği

tahmininde bulunuyorlar. Altının fiyatı, Noel yaklaşırken mücevhere olan talebin artmasından ötürü Ekim-Aralık döneminde genellikle yükseliyor.

Altın ile birlikte diğer değerli ****llerin de değeri arttı. Gümüşün ons fiyatı yüzde 3 artışla 17,11 dolar, platinin ons fiyatı yüzde 0,9 yükselişle 1,305 dolar ve altının ton fiyatı da yüzde 2,4 artarak 6,060 dolar oldu.

İngiliz Independent gazetesinin, petrol zengini Körfez ülkelerinin, petrol ticaretinde

ABD dolarının yerini alacak para sepeti konusunda Rusya, Çin, Japonya ve Fransa ile gizli görüşmeler yürüttüğü haberi ABD dolarının değerini düşürdü.

****l fiyatlarındaki artış madencilik şirketlerinin hisselerinin de değerini artırdı.

Londra borsasında, öğleden sonra işlemlerinde hisseleri en fazla artan ilk üç şirketin tamamı madencilik şirketi olurken, Kazkhhmys'ın hisseleri yüzde 7, Antofagasta'nın yüzde 6 ve Vedanta'nın yüzde 5,5 arttı.
--------------------- ..............................................Kok Türk....................................Alparslan Türkeş...................................THT BOZKURTLAR


.................................................. ..........................
Rehber Kuran Hedef TuranBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler