THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Tecavüzcüyü durduracak formül!

KhrYsaOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Mesajlar:
13.924
Konular:
8028
Teşekkür (Etti):
598
Teşekkür (Aldı):
3170
Ticaret:
(0) %
12-11-2009 13:30
#1
Exclamation
Tecavüzcüyü durduracak formül!

Tecavüzcüyü durduracak formül!
12 Kasım 2009 Perşembe
Biz tecavüz haberi yazmaktan, siz okumaktan usandınız. Ama onlar sapıklıktan vazgeçmedi. İşte olması gereken;

AKP’li iki kadın milletvekili, çocuklara tecavüz edenleri Avrupa normlarına göre cezalandırmanın yolunu buldu. Teklife göre sapıkların duyguları enjeksiyonla köreltilecek

HADIM EDİLSİNLER

AKP’nin iki kadın milletvekili Aşkın Asan ve Alev Dedegil’in, tehlikeli ve yeniden suç işlemesi olası cinsel suçluların ilaç enjekte edilerek geçici süreyle hadım edilmelerini öngören yasa teklifi, Meclis Başkanlığı’na sunulmak için AKP Grubu’nun onayını bekliyor.

ABD ve bazı AB ülkelerinde uygulanan, son olarak Polonya parlamentosunda kabul edilen ve Aralık ayında da Fransa Meclisi’nde görüşülecek “kimyasal kastrasyon (hadımlık)” teklifini grup yönetiminin onayına sunan Asan ve Dedegil, önerilerine yönelik olası tepki ve itirazlara karşı gruba “Güdülerin Kontrolü Tevadisi” olarak adlandırdıkları bu yöntemin Anayasa’ya, AİHS’ne (Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi) aykırı olmadığını ilişkin bilgi notu da sundu.

İLAÇ KESİLİNCE NORMALE DÖNECEKLER
Buna göre GKT (Güdülerin Kontrolü Tedavisi) yeniden suç işleme olasılığı yüksek tehlikeli cinsel suçlulara, hapis cezasının yanısıra uygulanacak. Erkeklik hormonu olarak nitelendirilen testosteron seviyesi cinsel suçluya enjeksiyon yoluyla verilecek “Depo-Provera” adlı ilaçla azaltılacak. Bu yolla kişinin cinsel sapkın davranışları, erotik düşünceleri ve genital fonksiyonu azaltılarak kontrol altına alınacak. Güdülerin kontrolü söz konusu ilacın enjekte edildiği dönem boyunca olacak, ilaç kesildiği anda kişi normal haline dönecek.

TÜRKİYE'DE UYGULANABİLİR
Asan ve Dedegil, kimyasal kastrasyonun, cerrahi hadımdan farklı olduğunu, bunun bir ceza değil tedavi yöntemi olduğunu savundukları bilgi notunda, “Savunmasız çocukların cinsel suçlulardan korunması yasal bir menfaattir ve suçluları, suç işlemeleri konusunda motive eden bu dürtülerin engellenmesi, gelecekte yaşanacak suçları önlemek anlamında önemli bir çabadır savunması ile toplumun çıkarlarını, bireyin çıkarlarından üstün tutmuştur” görüşünü dile getirdiler. Milletvekilleri, önerilerinin Anayasa’ya, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne uygun olduğunu vurgulayarak, bu yöntemin Türkiye’de uygulanabileceğini ifade ettiler.
---------------------
KhrYsaOR or ZyXeL

2010 da yarım bıraktıgımız işi bitirmeye geldik !


ZONE-H

gece kadar sessiz ölüm kadar ansızın ...
cücükeko Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler