THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Akrabalarına Selimiye Camii'ni gezdirirken öldü

INFeRNaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
Mersin
Mesajlar:
6.518
Konular:
3620
Teşekkür (Etti):
375
Teşekkür (Aldı):
1321
Ticaret:
(0) %
12-11-2009 15:52
#1
Akrabalarına Selimiye Camii'ni gezdirirken öldü
EDİRNE’de akciğer kanseri tedavisi gördüğü belirtilen 1 çocuk annesi 46 yaşındaki Meryem Canbazoğlu, Kütahya’dan gelen akrabalarını gezdirmek için geldiği tarihi Selimiye Camiinin içinde aniden fenalaşınca, yere yığıldı ve hayatını kaybetti.


Camiyi ziyarete gelen vatandaşlar ise, hiç birşey olmamış gibi yerde yaklaşık 1 saat yatan cesedin yanından geçip şifalı olduğu düşünülen suyu içti, yakınında hatıra fotoğrafı çektirdi. Bir polis memuru ise, Canbazoğlu’nun çalan cep telefonunu açıp, “Meryem hanım rahatsız, ben polis memuruyum. Selimiye camiindeyiz” diyebildi.

Eşi bir suçtan dolayı cezaevinde olan ve Kütahya’dan gelen akrabaları Necati Okıt ve ailesini gezdirmek için Gazimihal Mahallesi’ndeki evinden çıkan Meryem Canbazoğlu, tarihi Selimiye Camiine geldi ve burada yakınlarına camiyi gezdirmeye başladı. Akciğer kanseri tedavisi gördüğü öğrenilen ve elinde taşıdığı poşetin içinde ilaçları bulunan Meryem Canbazoğlu, aniden fenalaştı ve ağzından kan gelmeye başladı. Bunun üzerine cami içindekiler Meryem Canbazoğlu’na müezzin mahfilinin altından akan sudan içirmek istendi. Ancak Canbazoğlu mahfilin altında yere yığıldı. Camii içindekilerin
haber vermesiyle gelen 112 Acil Servis ekipleri Canbazoğlu’nun öldüğünü tespit etti ve polise haber verildi.

ZİYARETE DEVAM EDİLDİ

Bu sırada ise ziyarete açık olan camiyi vatandaşlar dolaşmayı sürdürdü. Kadın ve çocukların bulunduğu çok sayıda kişi ise cesedin yakınında hatıra fotoğrafı çektirdi. Kimisi de hiç birşey olmamış gibi yerde yatan cesedin 1 metre arkasında bulunan ve şifalı olduğu düşünülen şebeke suyunu içmeyi sürdürdü. Bu sırada ise Meryem Canbazoğlu’nun poşet içinde çalan cep telefonunu bir polis memuru açtı ve “Meryem hanım rahatsız, ben polis memuruyum. Selimiye camiindeyiz” diyebildi. Bu sırada ölüm haberini alarak camiye gelen Canbazoğlu’nun yakınları sinir krizleri geçirdi.

Öğle ezanı okunuca da cemaat namazını kıldı ve polis ekipleri ise yaptığı incelemenin ardından gelen doktorun normal ölüm raporu vermesinden sonra ceset Edirne Belediyesi Cenaze aracı ile Edirne Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Camiyi gezdiği sırada Meryem Canbazoğlu’nun aniden fenalaştığını belirten akrabası Necati Okıt, “Biz Edirne’ye ziyarete gelmiştik. Meryem abla da bizi gezdirmek için camiye getirdi. Akciğer hastalığı tedavisi görüyordu. Birden yere yığıldı ve ağzından kan gelmeye başladı. Sağlık ekipleri geldi ancak kurtaramadı” dedi.

Selimiye camii Başmüezzini Erdal Albayrak ise, “7 yıldır bu camide görev yapıyorum. İlk defa böyle bir şeye tanık oldum. Üzüntüm çok büyük” dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler