THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Musanın Katili küzeni çıktı.!

NafToCeMenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Anadolunun Bağrından :)
Mesajlar:
3.246
Konular:
1646
Teşekkür (Etti):
73
Teşekkür (Aldı):
458
Ticaret:
(0) %
1
344
12-11-2009 18:45
#1
Musanın Katili küzeni çıktı.!


'Musa'ya uzanan eller kırılsın' dedi zanlı oğlu çıktı


Erzurum'da 3 Kasım sabahı okula giderken kaçırılan ve bir hafta sonra cesedi bulunan ilköğretim okulu öğrencisi 13 yaşındaki Musa Kang'ın cinayet şüphelisi olarak kuzeni 16 yaşındaki S.K.'nın tutuklanması herkesi şoke etti.


Suçlamayı reddeden, ancak görgü tanıklarının küçük kurbanla en son görülen ‘kapüşonlu kişi’ olduğunu teşhis etitği S.K., büyük bir gizlilik içinde dün akşam gözaltına alındı ve halkın galeyana gelip linç girişiminde bulmunmasını önlemek için sabaha karşı ‘nitelikli kastem adam öldürmekten’ tutuklanarak cezaevine konuldu.
Oğlu Musa'nın katili olarak yeğeni S.'nin tutuklanmasıyla sarsılan Musa'nın babası Nejmettin Kang, “O da benim evladım. Bunu yapamaz. Yeğenimin oğlumu öldürdüğüne inanmak istemiyorum. Çünkü, sevincimizi de acımızı onlarla paylaşırız” dedi. Musa’nın cenaze töreninden sonra polis merkezine yürüyen grubun ön sıralarında ‘Musa’ya uzanan eller kırılsın’ diye bağıran amca Ebamüslüm Kang da 8 ******ndan en küçüğü olan S.'nin tutuklanmasıyla yıkıldı.
Günlerce kamuoyunu meşgul eden olayla ilgili olarak Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Vali Sebahattin Öztürk, “Tanıklarla canlı teşhis yapılmış olup tanıklar, Musa Kang’ın yanında bulunanın kuzen S.K. olduğunu teşhis etmişlerdir” dedi.
Erzurum'un Bakırcı Mahallesi'nde seyyar satıcı Nejmettin- Fadime Kang çiftinin 6 ******ndan dördüncüsü olan Musa Kang, 3 Kasım günü saat 07.00’de Ömer Duygun İlköğretim Okuluna gitmek için evden çıktı. Okul yolunda 17- 18 yaşlarında kapüşonlu bir gençle buluşan Musa, okul yerine o gençle uzaklaşırken, 7/C sınıfından arkadaşları gördü. Bir daha kendisinden haber alınamayan Musa, 9 Kasım günü, yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta metruk bir binada başı taşına sert cisimle vurulup öldürülmüş olarak bulundu.
Küçük Musa'nın kayıp olduğu günlerde bulunması, cesedinin bulunmasının ardından da katilinin yakalanması için gazete ve televizyonlarda günlerce haberlerin yeralması, güvenlik kameralarında en son ‘kapüşonlu’ bir kişiyle birlikte görüntülenmesine karşın, yanındaki kişinin kimliğinin ortaya çıkmaması, polisi aile çevresine yöneltti. Musa ile en son görülen ‘kapüşonlu’ gence benzeyen yüzlerce kişinin kimliğini kontrol eden polis, televizyondaki canlı yayına katılanların yaptığı ihbarları da dikkate alarak küçük kurbanın kuzeni S.K.'yı takibe aldı.
Erzurum Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ekipleri kentin Şükrü Paşa Mahallesi'nde öldürülen Musa Kang'ın amcası Ebamüslüm Kang'ın evine giderek şüpheli S.K.'yı beklemeye başladı. Polisler tarafından, kendilerine ait kamyonete binerken yakalanan S.K., evlerinin yaklaşık 300 metre uzağında cesedi bulunan Musa’nın kaçırılıp öldürülmesiyle ilgisinin olmadığını söyledi. Sanayide babası Ebamüslüm Kang’a ait demir doğrama atölyesinde olay günü çalıştığını ve daha sonra Yoncalı Köyü'ne giderek kapı taktığını anlatan S.K., “Olay günü sanayide babama ait demir doğrama atölyesini ben açtım. İşçilerle birlikte Yoncalık Köy'üne gittik ve orada kapı taktık” dedi.

BEŞ GENCİN ARASINDAN TEŞHİS EDİLDİ
‘Kapüşonlu genci’ yakalamak için yapılan ihbarlar doğrultusunda bir hafta içinde 350’den fazla kişiyi sorgulayan Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki özel birim, Ebamüslüm ve Nadime Kang’ın, 25 Temmuz 1993 Ilıca doğumlu oğulları S.K.’yı hemen serbest bırakmadı.
Musa’nın toprağa verildiği Aziziye İlçesi'nin Yoncalık Köyü nüfusuna kayıtlı S.K.’nın ifadesini alan Cumhuriyet Savcısı Ünal Bingöl, tanıklarla yüzleştirme yapılmasını istedi. Camlı ayna arkasında beş gencin arasına yerleştirilen S.K.’yı, Musa Kang'ı kaçırıldığı sabah son gören biri kız diğeri erkek iki öğrenci, yeri değiştirilmesine rağmen her seferinde teşhis etti. Tanıklar, Musa’yı ***üren kapşönlü gencin S.K. olduğunu söyledi. Öğrenciler ve diğer tanıklar aynalı camdan bakarken, “Evet Musa’yla birlikte giden ve küfür eden buydu” dedi.
Ancak, S.K., tanıkların teşhiste yanıldıklarını ileri sürdü. Ağabeyi Mürsel Kang da “Kardeşim o gün atölyede bizimle çalışıyordu” dedi.

SABAHA KARŞI TUTUKLANDI
Erzurum Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde savcı tarafından, bir sosyal hizmet uzmanı ve avukat eşliğinde ifadesi alınan S.K. sabaha karşı 03.30’da ‘Nitelikli kasten adam öldürme’ suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Sakin ve rahat tavırları ile dikkat çeken S.K. mahkeme tarafından tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevi'ne kondu.

İKİ BABA DA ŞOKTA
İlköğretim okulundan sonra okumayarak babasının demir atelyesinde çalışan S.K.’nın, kuzeni Musa'nın katili olarak tutuklanması Kang Ailesi fertlerini şoke etti.
Musa’nın babası Nejmettin Kang, “Yeğenim S. de benim evladımdı. Kardeşimin oğlu. Ben yeğenimin öldürdüğüne inanmak istemiyorum. Çünkü, sevincimizi de acımızı onlarla paylaşırız. Evime teklifsiz girer- çıkar. Bizde kalırlar. Musa’nın olayının ardından en çok onlar bulmak için çaba harcadı. Kardeşim ve çocukları, acımıza hep ortak oldular. Cenazede hepsi vardı ama S.’yi göremedim” dedi.
Oğlu S.'nin, yeğeni Musa'nın katili olarak tutuklanmasıyla şoke olan Ebamüslüm Kang da “Benim çocuklarıma iftira atıldı. Musa’nın kaçırıldığı gün sabahtan kalktı köye gitti, akşam döndüler. Çocuklarım sabaha kadar benimle yattılar” dedi.
Oğullarının gece döndüğünü belirten Ebamüslüm Kang, “Musa’yı bulmak için gece gündüz aradılar. Aramak suç mu? Bütün sülalemiz aramaya katıldı. Mahkemeye başvuracağım. Kanımın son damlasına kadar mücadele edeceğim. Gözaltındayken, görüşemedim. Bu süre içinde S.K.’nın eve gelmediği günler olmadı. Çocuklarım sabah işe gider, akşam gelirler. Başka birilerini bulsunlar, iftira etmesinler” diye konuştu.

“EMNİYET ÇÖZEMEDİ, BİZİM ÜSTÜMÜZE ATACAK”
S.'nin ağabeyi İbrahim Kang da gazetecilere ağlayarak, kardeşinin cinayetle ilgisinin bulunmadığını ileri sürdü. İbrahim Kang, “3 Kasım günü sabahtan S. de bizimle kapı takmaya köye geldi. Yatsı vakti Erzurum’a döndük. Biz olaylar olduğu zaman köydeydik. Kamera görüntüleriyle uzaktan yakından hiçbir alakası yok. Benim kardeşim o görüntülerdeki genç değil. Kapüşonlu bir montu da yok. İtiraz edeceğim. İspatlasınlar. Niye kardeşimin istikbali ile oynuyorlar. Utanmıyorlar mı 16 yaşındaki bir çocuğa iftira atıp, içeri alıyorlar” dedi.
Kardeşinin suçsuz olduğunun ortaya çıkacağını belirten İbrahim Kang, “Hakkımızı arayacağız sonuna kadar. Bu işi Emniyet çözemedi, bizim üstümüze yıkacaklar. Biz beş kardeşiz. Beşimiz birlikte işe gider, birlikte eve döneriz. Kardeşimi, benim kamyonetimdeyken evin yakınında polis aldı. Bizim evin yolu Musa’nın cesedinin bulunduğu yere yakın” dedi.
Öldürülen Musa ile cinayet şüphelisi olarak tutuklanan S.K.'nın amcası Cihan Kang da, “Biz aile olarak kesinlikle bu suçlamayı kabul etmiyoruz. Emniyet, asıl suçluları bulsun. Biz onların işlerine karışmıyoruz. Onlar daha iyi bilir ama burada bizi bir aileyi birbirine düşürmesinler. Çocuğumuzu içeri almışlar. Musa’nın kaçırıldığı gün S.K. köye kapı takmaya gitti. O gün köyde olduğunu ispatlamak için istiyorlarsa birkaç görgü tanığı da getirebiliriz” diye konuştu.

VALİ, EMNİYET MÜDÜRÜ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI
Erzurum’da 3 Kasım günü kaybolan ve başına sert cisimle vurulup öldürülmüş olarak 9 Kasım günü cesedi bulunan ilköğretim okulu öğrencisi Musa Kang’ın katilinin kuzeni olduğu açıklayan Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, valilik toplantı salonunda Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur’la birlikte basın toplantısı düzenledi.
Emniyet bünyesinde oluşturulan özel ekibin yaptığı araştırma ve çalışma sonucu, katil zanlısının yakalandığını belirten Vali Öztürk, Musa Kang’ın amcası Ebamüslüm Kang'ın oğlu S.K.'nın dün saat 18.00 sıralarında yakalandığını kaydederek şunları söyledi:
“Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı müdafi huzurunda, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda tanıklarla canlı teşhis yapılmıştır. Görgü tanıkları, Musa Kang’ın yanında bulunan şahsın S.K. olduğunu teşhis etmişlerdir. Şüpheli S.K.’nın yaşının 18’den küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü'nde Çocuk Cumhuriyet Savcılığı tarafından müdafi, psikolog ve ağabeyi M.K. huzurunda ifadesi alınmıştır. Cumhuriyet Savcılığınca nitelikli kasten adam öldürmek suçundan bugün saat 03.30’da nöbetçi mahkemeye sevk edilmiştir. S.K. tutuklanarak Erzurum E Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmiştir.”
Basın mensuplarının sorusu üzerine Vali Öztürk, çocuk olduğu için Emniyette sorgulama yapılmadığını, bu konuda ayrıntılı bilgi olmadığını belirtti. Vali Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü:
“Tutuklanmasında teşhis esas olmuştur. Cinayetin internetle ilgili kısmı şu an itibariyle bunu doğrulayacak bir şey yok. Biraz spekülasyon olarak yayıldı. Bunun durdurulması lazım. Yakın bir zamanda ne sebeple öldürüldüğü açıklanır. Emniyet Müdürlüğünde oluşturulan ekip soruşturmayı sürdürüyor. Biz sadece hikayenin bizimle ilgili kısmıyla ilgilendik. Fazlasını bilmiyoruz. Yeni araştırmalar yapıyoruz. Otopsiye gönderdiklerimiz var onların sonuçları henüz gelmedi. Bütün bunlar değerlendirildiğinde olaylar şekillenecektir. Buna yardım eden kişiler olabilir. Türk Ceza Kanunu cerçevesinde yapılacaklar yapıldı. Ulaştığımız bilgilere sizlerle paşlayacağız. Musa’nın vücudunda hiçbir kesik yok. Sadece kafasına vurulan taşla öldürülmüş. Hassas bir konu. Aile mağdur olduğu için dikkat etmemiz lazım. S.K. tutuklandı ama hala sanık. Sanıkla suçlu arasında çok derin bir fark var. S.K.’nın savcıya verdiği ifadeyle çok ayrıntılı bilgiye sahip değiliz. Bu tür ifadeler psikolog aracılığı alınır. Zanlının cenaze törenine katılıp talımadığını bilmiyoruz.”
--------------------- ..............................................Kok Türk....................................Alparslan Türkeş...................................THT BOZKURTLAR


.................................................. ..........................
Rehber Kuran Hedef Turan


KRAL_SECOO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2009
Nereden:
İZMİR
Mesajlar:
862
Konular:
35
Teşekkür (Etti):
19
Teşekkür (Aldı):
89
Ticaret:
(0) %
12-11-2009 18:47
#2
bılgı ıcın tskler..artık kımseye guvende kalmamıs walla

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler