THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

MHP'nin Çözüm önerisi

NafToCeMenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Anadolunun Bağrından :)
Mesajlar:
3.246
Konular:
1646
Teşekkür (Etti):
73
Teşekkür (Aldı):
458
Ticaret:
(0) %
0
234
13-11-2009 15:09
#1
Exclamation
MHP'nin Çözüm önerisi
BAHÇELİ TBMM'DE KONUŞUYORCANLI YAYIN


Meclis Genel Kurulu, bugün tarihi günlerinden birini daha yaşıyor. Hazırlık çalışmaları 3 aydır süren “demokratik açılım” Genel Görüşmesi TBMM'de yapılıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Kurul'a hitap ediyor:

" Sözlerimin başında aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıralarını yad ediyorum. Bu mücadelede gazilik mertebesine ulaşmış olanları saygıyla anıyorum. TBMM tarihini en talihsiz günlerinden biri yaşamaktadır. Bu çatı altında konuşulan konulardan üzüntü duymamak mümkün değildir. Hükümet eliyle Türkiye için bölünme modelleri arayışına girilmesine siyasi tarihimizde ilk defa şahit olunmaktadır. Bugün burada hangi kararları alacağız? Gazilerimizi, şehitlerimizin hatırasını nasıl yaralayacağımızı mı?

Aylardır görüşmek istiyordunuz. İşte burada milletin huzurundayız. Bizden istediğiniz nedir? Bunların hangisine onay vereceğiz? Bunun hesabını iki cihanda nasıl vereceksiniz? Türk milleti bunu asla kabul etmez. Türkiye bir bütün olur bu oyuna gelmez. Yıkımın muhattaplarına da hak ettiği dersi verir. Hesabını da mutlaka sorar. Niyet sahiplerini uyarıyorum, MHP'nin 69 vekili ve milyonlarca Türkiye sevdalısı al bayrağımıza göz dikelnlere hak ettiğini verir.
Bugün azizmilletimiz son derece endişeli ve huzursuzdur. Bu açılımın amacı, anlamı ve sonuçlarının iyi değerlendirilmesi gerekir. Burada sınırları anayasa çizer.
Türkiye son 25 yıldır terör ve bölücülük sorunuyla karşı karşıyadır. Bu süreçte ok ağır bedeller ödenmiştir. Güvenlik güçlerimiz 6 binin üzerinde şehit vermiş, PKK'lılar 5 binin üzerinde vatandaşımızı katletmiştir. 2002'ye gelindiğğinde terörün beli kırılmıştır. AKP hükümeti ile beraber terör yeniden güç kazanmıştır. 7 yıllık acz ve zafiyetten sonra terör örgütüne teslim olma noktasına gelmiştir. PKK çaılımıyla yapılmak istenen terörün silahla yapamadığını siyasi yollarla yapmasının önünü açmaktır. Terörle mücadele bırakıldı, terörle müzakkere süreci başladı. Yapılmak istenen bireysel kültürel haklar değil, siyasi azınlık haklarıdır. AKP hükümetinin en baştan beri konuya yaklaşımı PKK'nın talepleri doğrultusundadır. Bunun sonucunda terör örgütü ve etnik bölücülerle yöredeki kardeşimiz aynı kefeye konulacak ve PKK'nın bunların temsilcisi olduğu kabullendirilmeye çalışılacaktır. Açılımın doğuracağı sonuçların vahametini herkes görmelidir
AKP'nin açılım sürecinin hareket noktası bu nedenle yanlıştır ve sakattır. Bu vatan bundan bin yıl önce gerçek sahibini bulmuştur. Aradan geçen 10 asır büyük bir milleti ortaya çıkarmıştır. Bunun adı Türk milletidir. Bizleri bir araya getiren acılarımız, anılarımız, hüzünlerimiz ve sevinçlerimiz olmuştur. Bin yılda kız alıp vermiş, fetihlere katılmış, vatanı kurtarmışızdır. Bizi bir araya getirenler bunlardır. Mezhebimiz, anamız ne olursa olsun bizim adımız Türk milletidir.
Anlamamakta direnenlere tekrarlıyorum. Buranın adı Türkiye'dir ve üzerinde yaşayan halk da Türk milletidir. Bilmeyenler varsa söyleyeyeim: Bu meselenin adı Şark meselesidir. Adına ne denirse denirsin ister fırsat, ister çare, ister yol hartitası, ister açılım, dayatılanlar şark meselesinin bugünkü şekil almış halidir.
Coğrafyamız tartışılırsa milletimiz, milletimiz tartışılırsa devletimiz, devletimiz tartışılırsa bayrağımız, bayrağımız tartışılırsa varlığımız ortadan kalkacaktır. Bunlar benim şahsi fikrim değil. 1000 yıllık milklet varlığının bugüne aktardığı mirastır.
Milletvekilleri, bir kez daha düşününüz. Karşınızda yeni bir Sevr dayatması olduğunu göreceksiniz. Hükümetin çeşitli isim zincirleri arasında en son karar verdikleri kavram Milli Birlik Projesi'dir. Bu kavram hoşa gidecek, davetkar bir kavramdır. Çağımızın en önemli kavramı demookrasidir. Bizimm de vazgeçemeyeceğimiz siyasi zemindir. Ama içi boş bir demokrasi ustaca hazırlanmış bir tuzaktır. Terörist başı bile ayrı devlet fikrini demokratik cumhuriyet kavramının içine saklamıştır. Elbette demokratik kültürün gelişmesi olumludur. Ama emperyal fikir ve emellerin sığındığı en önemli sığınak demokrasidir.
Anayasaya göre bütün fertler eşittir, aralarında hiçbir imtiyaz yoktur. Hiçbir vatandaşımız haklarından mahrum olduğujnu söyleyemez. Ülkemizin bir kesiminde bir geri kalmışlık varsa bunun nedni yılların getirdiği ihmalin sonucudur. Feodal yapı nedeniyle bireysel özgürlükler bölgede gelişmemiştir. Yedi yıldır iktidardasınız. Bütün bunları yapsaydınız. Ancak fertleri geri plana tarak toplu olarak bir kesime verilecek haklar ve ayrıcalıklar soruna yol açar.
Yapacağınız iş teröre teslim olmak değil, ortadan kaldırmaktır. Bunlar Güroymak'ın eski adını isteyen ya da yasal yoldan hakkını alamadığı için dağa çıkanlar değildir.
Bizden çözüm önerisi istiyordunuz. İşte bizim çözüm önerimiz:
Yurt içindeki ve dışındaki tüm treröristler silahlarıyla birlikte teslim olmalıdır
Tamamı yargılanmalı ve gereken cezalar verilmelidir. Veriecek cezalara razı olmalılardır.
Yokluk önlenmelidir. Bölgeye yönelik ekonomik yatırımlar yapılmalıdır.
İçeriği bilinmeyen bir demokrasi arayışı bizi yıkıma ***ürür. Başka yerlerde uygulandığında olumlu sonuç veren formüller bize uymayabilir. Amaç Türkiiye Cumhuriyeti'nin milletiyle sonsuza dek beraber yaşamasıdır.
Bu sözde açılım projesi küresel güçler tarafından tasarlanan Büyük Ortadoğu Projesi'nin dayatmasıdır. Siyasi islamın bugünkü temsilcileri bu oyunun bir parçası haline gelmiştir. Farlılıklarımız zenginliklerimizdir bahanesiyle kurcalanan kimlikler sonucunda oluşacak yıkımı kimse durduramayacaktır. Hükümet terör örgütüyle kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi ve yöre halkını aynı kefeye koymuştur.
--------------------- ..............................................Kok Türk....................................Alparslan Türkeş...................................THT BOZKURTLAR


.................................................. ..........................
Rehber Kuran Hedef TuranBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler