THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Baykal: Başbakan utanmadı

frt002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Nereden:
turkhackteam
Mesajlar:
2.472
Konular:
227
Teşekkür (Etti):
53
Teşekkür (Aldı):
325
Ticaret:
(0) %
14-11-2009 09:31
#1
Baykal: Başbakan utanmadı
CHP'liler, demokratik açılım konusunda konuşan Başbakan Erdoğan'ın 'şehit cenazeleri' üzerine sarf ettiği sözlerin ardından TBMM Genel Kurulu'nu terk etti. CHP lideri Baykal, Meclis kulisinde yaşananları yorumladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Şiddet üzerinden, şehit cenazeleri üzerinden siyaset yaptığını zannedenler var. Bunlar tabii ki bu sürece karşı çıkıyor. Hatta 'şehitler gelsin de biraz daha fazla bağıralım' diye bekleyenler var'' sözü üzerine, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP'li milletvekilleri Genel Kurul Salonu'nu terk etti. Erdoğan, demokratik açılım konusunda partisinin görüşlerini açıklarken, bu sürece, içeriğini bilmediği için karşı çıkanlar bulunduğunu belirterek, ''onları bilgilendirmek boynumuzun borcudur. Edirne'den Ardahan'a kadar karış karış, mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev dolaşıp bunu anlatacağız'' dedi.
''Açılım sonunda rant kapıları kapanacak olan istismarcılar var'' diyen Başbakan Erdoğan, ''Şiddet üzerinden, şehit cenazeleri üzerinden siyaset yaptığını zannedenler var. Bunlar tabii ki bu sürece karşı çıkıyor. Hatta 'şehitler gelsin de biraz daha fazla bağıralım' diye bekleyenler var'' diye konuştu.

Muhalefet milletvekillerin laf atmasına Erdoğan, ''(Yok) diyorsanız niye bağırıyorsunuz? Siz yapmıyorsanız niye alınıyorsunuz? Alınmayın rahat olun. Niye rahatsız oluyorsunuz?'' karşılığını verdi. Bu sözler üzerine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile CHP'li milletvekilleri Genel Kurul Salonu'nu terk etti. Erdoğan, ''CHP grubuna 'güle güle' diyorum. Siz olmadan (laf atılmadığı için) daha rahat konuşurum. Bunların düşünceye tahammülü yok, bunların meseleleri konuşmaya tahammülü yok. Bunlar izleyici tribününü provoke edenleri buraya getirenlerdir. Anlayış bu...'' diye konuştu.
BAYKAL: UTANMADI
CHP lideri baykal, salonu terk etmelerini ardından, Başbakan Erdoğan'ın Genel Kurul'daki konuşmasını, ''Muhalefete, 'şehit cenazelerinin gelmesini istiyor' diye, hiç kimsenin konduramayacağı bir ithamı utanmadan bir Başbakan yapıyor'' diye eleştirdi.
Kuliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, üzüntü verici bir olay olduğunu ifade etti.
Ülkeyi ''tahrip ve tahrik ettiklerini, parçaladıklarını'' öne süren Baykal, ''Muhalefet şehit cenazelerinin gelmesini istiyor'' diye, hiç kimsenin konduramayacağı bir ithamı, utanmadan bir Başbakanın yaptığını'' söyledi.

"NEZAKET DERSİ"
Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın nezaket dersi almaya ihtiyacı olduğunu söyledi.
TBMM'deki odasında grup başkanvekilleri ve bazı milletvekilleri ile bir araya gelen Baykal, gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtladı.
Başbakan Erdoğan'ın tepki gösterdikleri sözlerine işaret eden Baykal, şunları söyledi:
''Allah akıl izan versin. Olacak şey değil. Çok kaba, zalimce bir iftira. Bu anlayışla milli birlik mi sağlanır? Bu öyle bir ithamdır ki kimsenin söylemeye hakkı yok. Başbakanın bir nezaket dersi almaya ihtiyacı var. Bir başbakanın böyle konuşmaya hakkı yok. Bu, demokrasiye, ne dine, ne imana sığar. Nasıl kondurabilirsiniz? Bunu söylemek vicdansızlıktır.''
nicked Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler