THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

başbuğ darbe yapmayın

frt002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Nereden:
turkhackteam
Mesajlar:
2.472
Konular:
227
Teşekkür (Etti):
53
Teşekkür (Aldı):
325
Ticaret:
(0) %
14-11-2009 09:34
#1
başbuğ darbe yapmayın
Pakistan'da ordunun darbe yapmasından endişelenen TSK'nın üst düzey subaylarını Pakistan'a yolladığı iddia ediliyor. ABD'li muhafazakâr gazetecinin iddiasına göre, Org. Başbuğ, Pakistanı aradı ve 'darbe yapmayın' dedi
Pakistan'da ordunun darbe yapmasından endişelenen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üst düzey subaylarını Pakistan'a yolladığı iddia ediliyor.

Gazeteci Joseph Farah'ın 'G2 Bulletin' adlı web sitesinde yayınlanan bir habere göre, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ Pakistanlı meslektaşı Orgeneral Eşfak Pervez Kayani'yle bir telefon görüşmesi yaptı ve ondan sivil hükümeti devirmeye çalışmamasını istedi. Amerikalı muhafazakâr ve Başkan Barack Obama'ya karşıtlığı ile tanınan gazeteci Farah, dünya çapında topladığı istihbaratı haftalık raporlar halinde sitesinde sunuyor.

ZERDARİ GÜVEN KAZANAMADI

Son zamanlarda savunma analistleri Taliban'ın yakın zamandaki saldırıları ve Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari'nin bu saldırılara kuvvetli cevap verememesi yüzünden Pakistan'da bir askeri ihtilal olasılığından bahsediyorlar. Zerdari'nin ordunun güvenini de kazanamadığı söyleniyor. Brüksel merkezli International Crisis Group'un 21 Ekim'de yayınladığı raporda grubun İslamabad bürosunda çalışan bir analist ülkenin ABD büyükelçisi Hüseyin Hakkani'ye karşı fazla Amerikancı suçlamasının da ordu tarafından Zerdari'yi yıpratmak için yapıldığını iddia ediyor. Pakistan ordusu en son 12 Ekim 1999'da sivil hükümeti devirdi. Darbeyi gerçekleştiren Genelkurmay Başkanı Pervez Müşerref, 2001'den 2008'de istifa edene kadar cumhurbaşkanlığını yürütmüştü.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler