THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

2015 Yılında Tütkiye Turizmde Önemli bir merkez haline gelecek

NafToCeMenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Anadolunun Bağrından :)
Mesajlar:
3.246
Konular:
1646
Teşekkür (Etti):
73
Teşekkür (Aldı):
458
Ticaret:
(0) %
14-11-2009 11:41
#1
Cool
2015 Yılında Tütkiye Turizmde Önemli bir merkez haline gelecek
Umutlar 2015 yılına kaldı
2015 yılına kadar Türkiye turizmde çok önemli bir merkez haline dönüşecek


Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Osman Ayık, gelecek yılın Türk turizminin yeniden atağa çıkacağı bir yıl olacağını söyledi.
Ayık, açıklamada, turizm açısından gelecek yılın önemli olduğunu kaydetti. Gelecek yılın, Türk turizminin yeniden atağa çıkacağı bir olacağına işaret eden Ayık, bu yıl turizmde yaşanan durgunluğun, gelecek yıl da zaman zaman kendini hissettirebileceğini ancak genel olarak artışa geçeceğini bildirdi.

Türk turizminin 2015 yılına kadar önemli artışlar kaydedeceğine işaret eden Ayık, ''Bölgede yatak arzında çok fazla eklemeler olmayacak. Alternatif pazarların gelişmesi ve Avrupa, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu pazarlarının korunması halinde 2015 yılına kadar Türk turizmi çok daha iyi hale gelecek'' dedi. Ayık, turizmde istikrarlı bir süreç yaşanacağını da vurgulayarak, ''Beş yıl içinde Türkiye'ye gelecek turist sayısı 35 milyona, Antalya'ya gelecek turist sayısı ise 15 milyona ulaşabilir. Her yıl turist sayısı ve gelir artarak devam edecek.
2015 yılına kadar Türkiye turizmde çok önemli bir noktaya gelecek'' diye konuştu. Turizmde Türkiye'nin istediği noktaya gelebilmesi için yeni pazarları geliştirmesi gerektiğine değinen Ayık, sözlerini şöyle tamamladı: ''Çevremizde dört saatlik uçuş mesafesinde 1 milyar kişilik potansiyel var. Balkanlar ve Orta Doğu çevremizdeki turizmde gelişebilecek en büyük pazarlardır. Beş yıllık süreç içinde Türk cumhuriyetlerinden de daha fazla turist gelecek. Türkiye turizmiyle ses getirecek hale gelebilir.''
--------------------- ..............................................Kok Türk....................................Alparslan Türkeş...................................THT BOZKURTLAR


.................................................. ..........................
Rehber Kuran Hedef TuranBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler