İPUCU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

MHP'li Vural: Gül, önce Erdoğan'ı uyarsın

WantedTheBoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2009
Nereden:
*
Yaş:
24
Mesajlar:
7.301
Konular:
4134
Teşekkür (Etti):
194
Teşekkür (Aldı):
1993
Ticaret:
(0) %
12-02-2010 07:50
#1
MHP'li Vural: Gül, önce Erdoğan'ı uyarsın
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün üslup konusundaki çağrısını önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletmesini istedi, “Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'de üslubu bozan ve saldırgan politikaları uygulayan, gerilim ve çatışmadan medet uman Recep Tayyip Erdoğan'a söyleyeceği sözler olmalıdır” dedi.
MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, parti teşkilatının düzenlediği bir dizi etkinliğe katılmak üzere Denizli'ye geldi. Sarayköy'deki Menderes Tekstil önünde İl Başkanı Zafer Kaplan, Merkez İlçe Başkanı Fırat Dağdeviren ve partililer tarafından karşılanan Vural, daha sonra Buldan İlçesi'ne geçti. Vural, MHP Buldan İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği ilçe başkanları toplantısı ve konferansına katıldı.
Buldan'da MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan ve kalabalık bir partili topluluğu tarafından karşılanan Vural, ilçe binasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. Partisinin Türkiye'nin her yerinde vatandaşlarla buluşmaya devam ettiğini ifade eden Oktay Vural, “Türkiye'nin gidişatı konusunda dertleşmek üzereye buradayız. MHP Türkiye'nin her yerinde vatandaşla buluşmaya devam ediyor. Türkiye'nin derdini ve sorunlarını paylaşmak üzere Buldan'dayız. Türkiye'nin derdini anlıyoruz ve bunlarında çözümü için gayret ediyoruz. MHP, parlamentoda çok etkili bir muhalefetle milletin sesi ve sözcüsü olmaya devam etmektedir. Tüm bu sorunları dile getirirken, önümüzdeki seçimlerde tek başına iktidar hesabı yapmaktadır” dedi.
Meclisteki üslup tartışmalarına ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün çağrısına da değinen Vural, şöyle devam etti:
“Cumhurbaşkanı biliyorsunuz yürütmenin başıdır. AKP'nin açıkçası eski Başbakanıdır, eski hükümetin Başbakanıdır. Meclis'teki üslup konusunda devreye girmek suretiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gerekli uyarıları yapmasında büyük faydalar görüyoruz. Gerekli uyarıları yapmasını bekliyoruz. MHP olarak biz, üslubumuzdan da politikamızdan da çok eminiz. Biz bu milletin terbiyesi ile hemhal olmuşuz. Tarihine ve değerlerine bağlıyız. Türkiye'de bu üslubu bozan ve bu saldırgan politikaları uygulayan gerilim ve çatışmadan medet uman Recep Tayyip Erdoğan’a söyleyeceği sözler olmalıdır. Görüşüyorlar zaten. Her hafta görüşürken umarım hatırlatmıştır. Bu bugünün de meselesi değildir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu üslubu uzunca süredir devam etmektedir.”
SEÇİMİ BİR AN ÖNCE YAPALIM
MHP'li Vural, AKP hükümetinin ekonomi politikasında yapacağı bir şeyinin olmadığını belirterek, “Biz diyoruz ki 2008 yılı kayıp, 2009 küçülme, 2010’dan zaten hayır yok. 2011’e seçimi atmayın diyoruz. 2011’de seçim olunca onu da kaybedecekler. O zaman seçimi bir an önce, 7 Kasım 2010’da yapalım ki, milletin 2011 yılını kurtaralım. Yapacakları bir şey yok. Çay simit hesabıyla ekonomiyi yönetenler, milleti çay simit alamaz hale düşürmüştür. Ekonomi zihniyetlerini değiştirmedikten sonra yapacakları bir şey yok” dedi.

KATSAYI SORUNUNU ÇÖZELİM
Birçok basın yayın organında, sanayicilerin katsayı sorunu ve ara elaman sıkıntısı ile ilgili demeçlerini okuduğunu ve buna çok üzüldüğünü belirten Oktay Vural, bu sonunun mutlaka çözülmesi gerektiğini vurguladı. MHP’nin bu konuda bir kanun teklifi hazırladığını, AK Parti'den buna destek beklediklerine aktaran Vural, şunları söyledi:

“Başbakan gidip yok Danıştay’a çatacağına, yok pası YÖK’e atacağına, elinde 338 milletvekili yok mu?, Gel, mecliste bu konu ile ilgili önerin neyse çöz dedik. Biz de, MHP olarak mecliste imzalarımızı attık. ‘Orta öğrenim ya da lisedeki başarı puanının dışında katsayı uygulanmaz, eşit olarak uygulanır’ diye ifade etmek suretiyle bu katsayı adaletsizliğini bitirmek için, hazırladığımız kanun teklifini TBMM başkanlığına sunduk. Bu konuda çağrımız vardır. Gelin hep birlikte bu sorunu çözelim. Başbakan'ın her sorunu kendi üzerinden tarif etmesi gibi, Danıştay'a çatacağına, ‘İmam Hatipliyim diye bu yapılıyor’ diye çatacağına, unutmasın ki bu derdi çeken, meslek lisesinden mezun olmuş, elektrikçi, elektronikçi, ****lci, herkes var. Bu sorun toplumsaldır. Bu sorunu siyasileştirmeden çözmenin yolu da katsayı ile ilgili bu kesin öneriyi meclisten geçirmektir. YÖK’ün 45. maddesinde yapacağımız bir değişiklikle bu meseleyi çözebileceğimizi düşünüyoruz. Bunun için pası YÖK’e falan attırmasın Başbakan. Danıştay’a da çatıp durmasın. Hodri meydan, biz önerimizi yaptık, gel çözelim” görüşünü dile getirdi.
MHP'li Vural, TBMM'nin milletin derdiyle ilgilenmesi gerektiğini vurgularken, “Denizli'de sanayi çökmüşse, dokuma problemi, üzüm problemi varsa işsiz sayısı son bir yılda Denizli'de 30 bin, Türkiye genelinde 1 milyon artmışsa TBMM'de bu sorunlar konuşulmalı ve çözüm bulunmalıdır. TBMM artık milletin gündemiyle uğraşmalıdır. Meclis, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın uydurduğu gündemlerle meşgul edilmemelidir. Biz meclisin gerçek manada bu milletin derdiyle ilgilenen bir meclis olmasını istiyoruz. Ekonomik ve sosyal sorunları meclise taşımaya ve çözüm yolları önermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan ve İl Başkanı Zafer Kaplan ile birlikte Buldan esnafını ziyaret eden Vural'ın yarın da Denizli'de düzenlenecek bir konferansta konuşacağı bildirildi.
---------------------

Selametle, topraktan dirildiğimiz zamana kadar.


05.05.2011

[YOUTUBE]0Uwz7uN_uBQ[/YOUTUBE]

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı