THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Vali yardımcısı işçilerle görüştü

ÇağlaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
07/2007
Nereden:
Ankara
Mesajlar:
9.950
Konular:
8959
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
212
Ticaret:
(0) %
0
252
12-02-2010 22:52
#1
Marmaray işçileri, eylemlerinin 28. gününde İstanbul Vali Yardımcısı Ali Yazgan ile görüştü.

Cağaloğlu'ndaki Valilik binası önünde toplanan işçiler, ''Ücretlerimizin yükseltilmesi ve çalışma koşullarımızın düzeltilmesi için direnişteyiz'' yazılı pankart açarak bir süre slogan attı. İşçiler adına açıklama yapan işçi temsilcisi Aydın Erhan, 16 Ocak'tan bu yana eylemlerine devam ettiklerini hatırlatarak, Marmaray Projesi kapsamında çalıştıkları işlerine geri dönmek ve haklarını geri almak istediklerini belirtti.Daha sonra işçileri temsil eden üç kişilik grup, Vali Yardımcısı Yazgan ile görüşerek, sorunlarına çözüm istedi. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Tekstil Dokuma Örme Trikotaj Boyama İşçileri Sendikası (Tekstil-Sen) Genel Başkanı Engin Gül, Vali Yardımcısı Yazgan'ın taşeron firma ile görüştüğünü söylediğini kaydetti.
Dışarda bekleyen işçilerin de bu süreçte söyleyecek sözlerinin olduğunu vurgulayan Gül, ''Firmayla telefonda görüşme istemiyoruz. Yazgan'a kendilerinin de bulunacağı bir oturum düzenleyerek sorunu çözmek istediğimizi belirttik. Sizin aracılığınızla telefon üzerinden bir pazarlık yapmayız, bu doğru bir çözüm değil dedik'' dedi. Engin Gül, yapılan görüşme sonucunda olumlu bir sonuç çıkarsa protokolü imzalayacaklarını ifade ederek, işçilerin de bir an önce mağduriyetlerinin giderilip işlerine geri dönmeleri gerektiğini dile getirdi.
Gül ''Yazgan, 'Günlük 33 TL'ye razı oluyorsanız, ben arayayım hemen görüşün, imza atın ve bu iş hemen bitsin' dedi. Biz de bu işin böyle olmayacağını, bir kez daha dile getirdik ve kendisinden haber beklediğimizi dile getirerek çıktık'' şeklinde konuştu. Bu arada, DİSK'e bağlı Emekli-Sen üyeleri de Sultanahmet Tramvay durağında toplanarak İstanbul Valiliğine kadar yürüyerek burada bekleyen Marmaray işçilerini destekleyen sloganlar attı.
Öte yandan, Halkevleri üyesi bir grup da İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak ''Eğitime bütçe, okulumuza ödenek istiyoruz'' yazılı pankart açıp çeşitli sloganlar attı. Grup, basın açıklamasının yaptıktan sonra Marmaray işçilerine destek vermek amacıyla Valilik binası önüne geldi. Burada bir süre slogan atan gruplar, basın açıklamalarının ardından dağıldı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler