THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Belediyecilikte Örnek Alınıyor

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
214
Teşekkür (Aldı):
1045
Ticaret:
(0) %
24-06-2010 11:45
#1
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Belediyecilikte Örnek Alınıyor
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KSMMMO ile EMO Kocaeli Şubesi'ni ziyaret etti. Kocaeli'nde yürüttükleri sosyal belediyecilik projeleriyle ilgili bilgi veren Başkan Karaosmanoğlu, ''Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, sosyal belediyecilikte Türkiye'de ve dünyada örnek alınacak çalışmalar yapıyoruz'' dedi.

KSMMMO VE EMO'YA ZİYARET

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası(KSMMMO) Başkanı Ender Şenol ile Kocaeli Elektrik Mühendisleri Odası(EMO) Başkanı H. Avni Haznedaroğlu ve yönetimlerini ayrı ayrı ziyaret etti. Başkan Vekili İlyas Şeker'in de eşlik ettiği Başkan Karaosmanoğlu'nun ilk durağı KSMMMO'nun Fatih Mahallesi Sultan Murat Caddesi Alikahya adresindeki yeni hizmet binası oldu. Binayı dolaşan Başkan Karaosmanoğlu, KSMMMO'nun yeni hizmet binasını çok beğendi ve örnek olması gerektiğini söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, dernek ve kuruluşların sıkışan kent merkezi yerine daha rahat alanlara taşınmaları ve buralarda yeni cazibe merkezleri oluşturmaları gerektiğini dile getirdi. Başkan Karaosmanoğlu ile Başkan Vekili Şeker, EMO Kocaeli Şubesi'ni de ziyaret etti.

ANLAYIŞ VE VİZYON DEĞİŞİMİ YAŞANDI

Her iki ziyarette de Büyükşehir'in Kocaeli'nde yürüttüğü sosyal belediyecilikle ilgili çalışmalarından örnekler veren Başkan Karaosmanoğlu, ''Türkiye'de büyük bir anlayış ve vizyon değişimi gösteren sosyal belediyecilik modelinin, halkımız tarafından çok iyi algılandığını ve takdir edildiğini sevinerek görüyoruz. Biz de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bu hizmet anlayışına uygun olarak pek çok sosyal proje ürettik. Annelere Süt, Barınma Merkezi, Evde Bakım Hizmeti, Sokak Çocuklarının Topluma Kazandırılması, Öğrencilere Bilgisayar Verilmesi, Sevgi Mağazaları, Kırtasiye Yardımı, Başarılı Öğrencileri Otomobil ve Bisiklet Teşviki, Bilim ve Teknoloji Kulübü, Bilgi Evleri ve Tüketici Masası bunların başlıcalarını oluşturuyor'' ifadesini kullandı.

KİMSEYİ KİMSESİZ BIRAKMIYORUZ

Birleşmiş Milletler tarafından örnek proje olarak gösterilen Annelere Süt Projesi'nden, şehrimizdeki 6. sınıf öğrencilerinin istisnasız olarak hepsine diz üstü bilgisayar dağıtımına kadar pek çok örnek proje geliştirip
uyguladıklarını aktaran Başkan Karaosmanoğlu, ''İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ücretsiz kırtasiye yardımları yapıyoruz. Sevgi Mağaza'mızda onları anne, babaları ve kardeşleriyle birlikte tepeden tırnağa giydiriyoruz. Barınma Merkezi'mizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Toplumun bakması gereken kesimlere Kocaeli'nde sahip çıkıyoruz. Evde Bakım hizmetiyle ihtiyaç sahibi düşkün ve yaşlılarımızı kimsesiz bırakmıyoruz. Sokak çocuklarının topluma kazandırılmasına yönelik çalışmayı başlattık. Bu amaçla oluşturduğumuz Mobil Ekip Projesiyle, çocuklarımızı yaşadıkları kötü ortamdan uzaklaştırıp, hayatlarını güzel yaşamalarını sağlamak amacıyla yola çıktık'' açıklamasını yaptı.

HER KESİMİN GÖRÜŞ VE ÖNERİSİNE AÇIĞIZ

Tüm bu projeleri üretirken güçlerini Kocaeli halkından aldıklarını, toplumun her kesiminden gelen görüş, öneri ve projelere açık olduklarını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, ''Üniversite sınavında ilk 100'e giren Kocaelili öğrencilerimize otomobil, liseye girişte dereceye giren yavrularımıza da birer bisiklet vererek, onları teşvik ediyoruz. Kurduğumuz bilgi evleri ve teknoloji kulübüyle çocuklarımızın bilimi–fenni yaşayarak öğrenmelerini sağlıyor, derslerine ücretsiz takviye yapıyoruz. Adeta bir halk üniversitesi haline gelen KO-MEK merkezlerimizde, 2005 yılından bu yana 150 bine yakın Kocaeliliye meslek edindirmeye yönelik kurs verdik'' şeklinde konuştu.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler