THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Hayvanat Bahçesine Ziyaretçi Akını

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
214
Teşekkür (Aldı):
1045
Ticaret:
(0) %
24-06-2010 11:58
#1
Hayvanat Bahçesine Ziyaretçi Akını
Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni 6 ayda 550 bin kişinin ziyareti ettiği bildirildi.

Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürü Celal Özsöyler, yaptığı açıklamada, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'nde, hayvan ve tür sayısının artmasıyla birlikte ziyaretçi yoğunluğu yaşandığını belirtti.

250 tür ve 4060'dan fazla hayvan mevcuduna sahip Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin, gerek Gaziantep gerekse il dışından gelen binlerce ziyaretçinin ilgi odağı haline geldiğini anlatan Özsöyler, Avrupa'nın 3. Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'nin, 2010 yılının ilk 6 ayında büyük bir ziyaretçi akınına uğradığını bildirdi.

Yaz mevsiminde yurt dışından gelen gurbetçilerin yanı sıra Halep'ten gelen turistler tarafından da yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni Ocak-Haziran ayları arasında toplam 550 bin kişinin ziyaret ettiğini dile getiren Özsöyler, şöyle konuştu:

'2010 yılı içerisinde Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesinde çeşitli türlerde gerçekleşen doğumlarla hayvan sayımız 4060'a ulaşmıştır. Ziyaretçilerimiz en çok kangurular, midilliler, ceylanlar, kızıl geyik, yaban keçisi, karaca, balık türlerine ilgi gösteriyorlar. Geçtiğimiz ay kurduğumuz at maneji çocukların vazgeçilmez mekanı oldu.

Yakın iller başta olmak üzere diğer illerden ve özellikle komşu ülke Suriye'den gelen konuklar, hayvanat bahçemize yoğun ilgi gösteriyorlar. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak artan ilgi karşısında hayvanat bahçemizdeki tür sayısını artırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda 2011 yılında yeni türler getirmeyi planlamaktayız.'

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler