THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Oib'den Samara Bölge Yönetimi ile Stratejik İşbirliği

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
214
Teşekkür (Aldı):
1045
Ticaret:
(0) %
24-06-2010 12:01
#1
Oib'den Samara Bölge Yönetimi ile Stratejik İşbirliği
Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği(OİB), Rusya ile ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek için işbirliği anlaşması imzaladı. OİB Başkanı Orhan Sabuncu, işbirliği sonrasında üretimde güçlü bir partner özelliği taşıyan Rus meslektaşları ile birçok alanda ortak projeler üzerinde çalışacaklarını belirtti.

Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın koordinasyonunda Rusya Federasyonu'nun Moskova ve Samara Bölgelerine 21 Haziran'da başlayan ve 5 gün sürecek sektörel ticaret heyeti programı düzenleyen OİB, iki taraf arasında ticari ve ekonomik işbirliğinin temellerini attı. OİB, Rusya'daki temasları esnasında Samara Bölgesi Sanayi Enerji ve Teknoloji Bakanlığı ile işbirliği anlaşması imzalarken, bugün de Toggliatti bölgesindeki Avtovaz firmasını ziyaret edecek.

OİB Başkanı Orhan Sabuncu, Rusya temaslarında özellikle Samara Bölgesi ve Toggliatti Sanayi ve Teknoloji Parkının Türk otomotiv endüstrisi ihracatçıları için önemli işbirliği fırsatları sunduğunu belirterek, "Yatırımda potansiyel, üretimde güçlü bir partner özelliğini taşıyacak işbirliği anlaşmasına imza attık. Bu bizim endüstrimiz için yeni kapıların açılmasına, yeni fırsatların oluşmasına neden olacaktır" dedi.

-SAMARA BÖLGESİNDE ORTAK YATIRIM-

Sabuncu, iki taraf için ortak projeler geliştirmeyi de içeren işbirliği anlaşmasında OİB üyesi firmaların Samara bölgesinde yatırım yapmaları konusunda Samara Bölgesi Sanayi Enerji ve Teknoloji Bakanlığı yardımda bulunacağını ifade etti. Sabuncu, Türk otomotiv endüstrisinin kalitesini dünyanın bildiğini, bu nedenle çeşitli ülkelerden işbirliği talepleri aldıklarını vurgulayarak, bunların sonuçlarını önümüzdeki dönemde alacaklarının altını çizdi. Türk firmalarının Rusya'ya da yatırım yapmaları yönünde beklentinin bulunduğunu belirten Sabuncu, "Samara Bölgesi'nde kaynak potansiyelinin etkin kullanımı anlamında rol alacağız. Gelişen Rus otomotiv pazarında daha etkin rol alabilmek için burada yatırım planı yapan firmalarımıza yol göstereceğiz. Bu gelişmeler bir yandan markalarımıza, bir yandan da ihracatımıza katkı sağlayacaktır" dedi.

-TÜRK OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNİN TECRÜBESİNE İHTİYAÇ DUYUYORUZ-

Samara Bölgesi Sanayi Enerji ve Teknoloji Bakanı Vladislav V. Kapustin, OİB ile işbirliği anlaşması imzalamalarının önemine değinerek, Türk otomotiv endüstrisinin tecrübesine ihtiyaç duyduklarını kaydetti. Bu alanda somut adımlar atılmasını arzu ettiklerini ifade eden Kapustin, bundan böyle iki tarafın da ortak noktada buluşarak birlikte önemli adımlar atacağını belirtti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler