THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

'Hayata Devam Türkiye' Projesi

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
214
Teşekkür (Aldı):
1045
Ticaret:
(0) %
24-06-2010 18:16
#1
'Hayata Devam Türkiye' Projesi
Aksigorta ve AKUT Arama Kurtarma Derneği işbirliğiyle başlatılan 'Hayata Devam Türkiye' sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde oluşturulan konvoy, İslahiye ilçesine geldi.

Afet eğitim tırı ve 3 boyutlu 'G-Force deprem tırı'ndan oluşan konvoy Milli Egemenlik Meydanı'nda çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Program kapsamında vatandaşlara deprem anında yapılacaklar hakkında bilgi verildi.

Proje çerçevesinde, eğitim filmleri ve belgeseller gösterildi, doğal afet sergisi ziyarete açıldı, interaktif tiyatro gösterisi sunuldu.

Kaymakam Resul Kır, etkinlikteki konuşmasında, Türkiye'nin yüzde 95'inin deprem açısından risk coğrafyası üzerinde bulunduğunu belirtti.

İslahiye'nin de birinci derecede deprem kuşağında yer aldığını ifade eden Kır, ilçede verilen afet eğitiminin bu açıdan yararlı olduğunu bildirdi, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutladı.

AKUT üyesi ve gönüllüsü Yeşim Melek Okyay ise Türkiye'nin deprem açısından birinci derece risk bölgesinde yer aldığını, bu nedenle halkın deprem konusunda bilinçli olmasının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Aksigorta İslahiye Temsilcisi Muhammed Gül de Aksigorta'nın 50. yılında başlattıkları çalışmanın sigorta bilincini yaygınlaştırmayı da hedeflediğini kaydetti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler