THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Kemer - Yaralı Caretta Caretta'yı Dalgıçlar Kurtardı

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
214
Teşekkür (Aldı):
1045
Ticaret:
(0) %
24-06-2010 22:19
#1
Kemer - Yaralı Caretta Caretta'yı Dalgıçlar Kurtardı
Antalya'nın Kemer ilçesinde denizde dalgıçlar tarafından fark edilen yaralı caretta caretta, botla Kemer Marina'ya getirildi. Kabuğu bir tekne pervanesi tarafından parçalanan caretta, veteriner kliniğine ***ürüldü.

Kemer'de bulunan Club Med Tatil Köyü plajı açığında dalgıçlar tarafından fark edilen yaralı caretta caretta kaplumbağa, Kemer Türkiz Marina'nın botu ile marinaya getirildi. Yaralı deniz kaplumbağası, daha sonra iskeleye çıkarıldı. Veterinerler beklenirken yatçılar ve dalgıçlar tarafından denizden kovalarla alınan su üzerine dökülerek serinlemesi sağlanan caretta, uzun süre hareketsiz durduğu iskelede hareket etmeye başladı.

Turdan dönen turist kafilelerinin şaşkın bakışları arasında iskelede bekleyen caretta'ya ilk müdahaleyi, Kemer Veteriner Kliniği Veteriner Hekimi Olgun Arslan yaptı. Arslan, deniz kaplumbağasının bir teknenin pervanelerinin çarpması sonucu kabuğunun parçalandığını, Doğal Hayatı Koruma Derneği ile irtibata geçtiklerini ve onların da desteği ile caretta'ya gerekli müdahaleyi yapacaklarını söyledi.

Caretta, iskelede yapılan ilk müdahalenin ardından, Kemer Veteriner Kliniği'ne ***ürüldü.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler