THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

"Seçimlerin Güvenliğinden Kuşkuluyum'

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
214
Teşekkür (Aldı):
1045
Ticaret:
(0) %
24-06-2010 22:22
#1
"Seçimlerin Güvenliğinden Kuşkuluyum'
Eskişehir'de DSP'li Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ı makamında ziyaret eden Hüsamettin Cindoruk gazetecilerin çeşitli sorularını yanıtladı. Cindoruk, bir gazetecinin 'Merkez sağda toparlanma süreci nasıl gidiyor?' şeklindeki sorusuna "Biz ona demokratik merkez diyoruz. İyi gidiyor. Çok değerli üniversite öğretim görevlileri de katıldılar. Çarşamba günü, vazife dağılımı yapıp herkese görev vereceğiz. Ondan sonra uğraşacağız, çalışacağız, merkezde birliği sağlayacağız" yanıtını verdi.

Türkiye'nin bir yere gitmediğini ifade eden DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, gidici olanın iktidar olduğunu söyledi. Cindoruk şunları kaydetti:

"Türkiye, bence bir yere gitmiyor. Türkiye'yi 90 yıldır buraya getiren Türk halkı ve Türkiye'nin kurumları, Türkiye'nin bir yere gitmesine müsade etmez. Bence giderse iktidar gider. Gidici olan iktidardır. Devleti iyi idare edemeyen gider. Yine öyle olacaktır. Bizim hükümetlerimizin görevi şudur her zaman; bir hükümet halkın, her kesimin hükümeti olduğunu hissettirmelidir. Bu hükümetin yaptığı en büyük yanlış o. Sadece bir kesimin hükümeti gibi duruyor. Terörle mücadele de bu hükümet yalnızdır yetersizdir. Önümüzde de seçimler var. Seçim tarihi tespit edilerek meclisteki siyasi partiler bir araya gelsinler bir milli hükümet kursunlar diyorum. Aksi takdirde referandum olmazsa, yaklaşan Seçim terörle baş başa yaşanacak bir süreç olur. Bu hükümetin Türkiye'yi o süreçten geçirme gücü yok. Hükümet güçsüz. Devletin bütün kurumlarıyla yargısıyla ordusuyla sivil ve asker kesimi ile kavga halinde. Hükümetin kavgası Türk siyasetine zarar veriyor. Generaller bir gün orduevinde bir gün cezaevinde. Vatandaşın bunu anlaması mümkün değil. Silivri Cezaevi kampüsü yazılı tabelasında orada mahkeme var. Cezaevinde mahkeme olmaz. Bir kere oldu o da Yassı Ada'da oldu. O da ihtilal mahkemesiydi ve bir mazereti vardı. Terörle mücadele vatan caddesinde yapılıyor. Terör nerede? Bütün vatan sathında. Vatan caddesindeki terörle mücadeleyi vatan sathına yaymalı. O bakımdan sıkıntı var. Bu sıkıntıyı gidermek için siyasi partilerimiz terörle mücadelede uzlaşma içerisinde olmalılar. Mecliste üç parti var. Aşağı yukarı temel düşünceleri aynı olan, onların bir paylaşım hükümeti kurmalarını tavsiye ediyorum. Teklif ettiğim formül yadırganacak, korkulacak bir formül değildir. Seçim tarihini tespit etsinler, üç parti bir hükümet kursun ve bu hükümet bizi seçime ***ürsün, terörle mücadelede uzlaşsınlar, hukuka uygun olmak koşuluyla istedikleri kanunları çıkarsınlar, demokrasiye yakışır şekilde istedikleri tedbirleri alsınlar ve Türkiye'yi bu dertten kurtaralım. Yoksa, ben seçimlerin güvenliğinden kuşku duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ben seçimlerin sonucuyla ilgilenmiyorum. Seçimlerin yapılış biçiminde terörle karşılaşan bir Seçim kampanyası var. Bu hükümet gitti sevineceğiz, terör arttı üzüleceğiz. Bu ikisini ortalayacak sistemi, metodunu söylüyorum. Kabul ederler veya etmezler, bilmiyorum. Bizim fikrimiz bu.

Hüsamettin Cindoruk, daha sonra Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında eski kiremit fabrikasında açılan sergiyi gezdi. Cindoruk daha sonra Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti'nin '2009 Medya Başarı Ödülleri' törenine katıldı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler