THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Hatay'ın Hassa ilçesinde güvenlik güçlerinin, kekik toplayan köylüleri terörist zanne

KhrYsaOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Mesajlar:
13.924
Konular:
8028
Teşekkür (Etti):
598
Teşekkür (Aldı):
3170
Ticaret:
(0) %
28-06-2010 19:05
#1
Hatay'ın Hassa ilçesinde güvenlik güçlerinin, kekik toplayan köylüleri terörist zanne
Didim Belediyesi, sinek ve haşerelere karşı ilaçlama seferberliği başlattı.

Konuyla ilgili olarak Didim Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sinekle mücadelede halkın katkısının da belirtilerek,

“Belediyemiz sinek ve haşerelerle ilgili mücadelesini bu sene de sürdürmektedir. Ancak bu sene geceleri uygulanmakta olan ortamın sislenmesi yöntemi ile yapılan mücadele şekli bırakılmış; insan ve çevre sağlığına daha aza zararlı yöntem olan sineğin kaynağında yok edilmesi yöntemi ile çalışma yapılmasına ağırlık verilmiştir. Sinekler üreme yerlerinde uçmadan yok edilmeye çalışılmaktadır. Bu nedenle fosseptikler, kanallar, su birikintileri ilaçlanmaktadır.

Havaya ilaç saçmak şeklindeki mücadele yöntemi geçen sene azaltılmış, bu sene uygulamadan kaldırılmıştır. Şikâyet gelen bölgelerde ekiplerimiz çalışma yapmakta kaynağı bularak mücadeleyi sürdürmektedirler. Belediyemiz halkımızın katkı ve yardımları ile sineksiz ve sağlıklı bir ortamda insanları yaşatmayı ilke edinmiştir” denildi.

İHBARLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Mücadele çalışmalarında halktan gelecek ihbarlarında değerlendirildiği kaydedilen açıklamada, “Bundan yola çıkarak halkımızın çevresinde gözlemlediği sinek üremesine neden olabilecek kaynakları belediyemizin 811 66 14 no’lu telefonuna bildirmeleri mücadelenin başarısına büyük katkı sağlayacaktır.

Ayrıca halkımızın evlerini uzun süreli terklerinde su birikimine neden olabilecek kova, şişe, teneke gibi malzemeleri yok etmeleri önerilmekte; kanalizasyon öncesi açılmış olan tüm fosseptikler toprak ile doldurulmalı, atık sular evden direkt olarak kanalizasyon şebekesine ulaştırılmalıdır. İsteyen site yöneticilerine ve vatandaşlara Belediyenin kazanmış olduğu deneyimler doğrultusunda ilaçlama ve mücadele yöntemleri ile ilgili bilgilendirmeler yapılmaktadır”
ifadelerine yer verildi.

İnternethaber
---------------------
KhrYsaOR or ZyXeL

2010 da yarım bıraktıgımız işi bitirmeye geldik !


ZONE-H

gece kadar sessiz ölüm kadar ansızın ...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler