THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

"Kenan'dan olma Recep'ten doğma Anayasa'ya 'Hayır' "

INFeRNaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
Mersin
Mesajlar:
6.518
Konular:
3620
Teşekkür (Etti):
375
Teşekkür (Aldı):
1321
Ticaret:
(0) %
31-07-2010 13:00
#1
"Kenan'dan olma Recep'ten doğma Anayasa'ya 'Hayır' "
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kenan'dan olma Recep'ten doğma anayasaya hayır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş ziyaretinin ikinci durağında Pazarcık beldesini ziyaret etti. Partililer tarafından davul zurnayla karşılanan Kılıçdaroğlu, 12 Eylül'de yapılacak referandumda vatandaştan 'hayır' oyu vermesini istedi. Seçim otobüsü üzerinden coşkulu kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, "Recep Bey bizden ülkeyi yönetmek için reçete istiyor. Madem reçete istiyorsun, bu ülkeyi yönetemeyecektin neden iktidara geldin. Biz CHP iktidarında birlik olacağız, dirlik olacağız. Bunun için desteğinizi istiyorum. Çocuklarımızın geleceğini karartmamak için, aydınlık bir Türkiye için desteğinizi istiyorum" dedi.

Referandumla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, yeni anayasanın çiftçiye, işçiye hiçbir şey getirmeyeceğini söyledi. Kılıçdaroğlu bir vatandaşın açtığı pankartı göstererek şöyle konuştu: "Bunun için Kenan'dan olma Recep'ten doğma Anayasa'ya 'Hayır' diyeceğiz."

Konuşması "Başbakan Kemal" sloganları ile kesilen Kılıçdaroğlu, sözlerini Nazım Hikmet'in "Bir ağaç gibi tek ve bir orman gibi kardeşçesine bir ülke yaratacağız" dizeleri ile tamamladı.

Güvenlik güçlerinin sıkı önlemleri altında halkı selamlayarak inşaatı tamamlanan ilçe terminaline gelen Kılıçdaroğlu, buranın açılışını gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu daha sonra sevgi gösterileri ile kent merkezine uğurlandı.
yee
yee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Mesajlar:
178
Konular:
13
Teşekkür (Etti):
10
Teşekkür (Aldı):
9
Ticaret:
(0) %
05-08-2010 23:46
#2
salak getidigi ozellikleri bimedigi icin

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler