THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Kremlin Karşıtı Gösteriye Polis Müdahale Etti: 30'dan Fazla Göz Altı Var

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
214
Teşekkür (Aldı):
1045
Ticaret:
(0) %
31-07-2010 20:58
#1
Kremlin Karşıtı Gösteriye Polis Müdahale Etti: 30'dan Fazla Göz Altı Var
Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenelenen muhalif gösteriye polis müdahale etti. Triumfalnaya Meydanı'nda izinsiz gösteri için toplanan protestoculara polis dağılmaları için çağrıda bulundu. 'Rezalet!' ve 'Özgür Rusya!' sloganları atan gruba müdahele eden polis, 30'dan fazla protestocuyu göz altına aldı.

Göstericiler Anayasa'nın 31. maddesinde yer alan toplanma ve protesto gösterisi yapma özgürlüğünü desteklemek amacı ile her ayın 31'inde caddeleri protesto alanına çeviriyor. Moskova belediyesinin her defasında farklı gerekçeler göstererek protesto eylemlerine izin verilmemesi Kremlin karşıtı grubun tepkisine neden oluyor. Polis, Kremlin karşıtı hareket liderlerini de göz altına aldı. Eski Başbakan Yarımcılığı görevini yapan Boris Nemtsov ve 'Sol Hareket' lideri Sergey Udaltsov da göz altına alınanlar arasında. Göz altına alınanlar arasında bayanlar, yaşlı kadınlar ve ikinci dünya savaşı gazilerinin de olduğu iddia ediliyor.

Polis sözcüzü Viktor Biryukov yönetimin önerilerini dikkate almadığı eleştirisi getirirken, kaç kişinin göz altında olduğu ile ilgili açıklamada bulunmadı. İnsan Hakları savunucularından Lev Ponomaryov'a göre en az 30 kişi göz altına alındı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler