THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Baydemir'den tartışma yaratacak sözler

INFeRNaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
Mersin
Mesajlar:
6.554
Konular:
3621
Teşekkür (Etti):
402
Teşekkür (Aldı):
1337
Ticaret:
(0) %
31-07-2010 21:24
#1
Baydemir'den tartışma yaratacak sözler
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir Tunceli'de tartışma yaratacak sözler söyledi. Baydemir konuşmasında "Belediye binamızın önünde ay yıldızlı Türk bayrağımızla sarı-kırmızı-yeşil bayrağımız dalgalansa ne olur" dedi.


BAYDEMİR'İN TARTIŞMA YARATACAK O SÖZLERİ / WEB TV
Munzur Kültür ve Doğa Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kürt Sorunu Muhataplık Konusu ve Demokratik Özerklik” konulu panele katılmak üzere Tunceli'ye gelen Baydemir, panel öncesi, önceki gün açılışı yapılan Dersim İsyanı'nın lideri Seyit Rıza Parkı ve heykelini ziyaret etti.
Baydemir burada yaptığı konuşmada, "Demokratik Türkiye bütün etnik kimliklerin, emekçilerin inançların hiç birtanesinin kendisini dışarıda görmediği, baskılanmadığı, kendini özgürce ifade ettiği ve aynı zamanda gelir dağılımında da adeletin sağlandığı demokratik, müreffeh bir Türkiye yaratma projesidir. Peki demokratik müreffeh bir Türkiye nasıl olacak? Özerk Doğu Karadeniz olacak Özerk Orta Karadeniz olacak, aynı zamanda Demokratik Türkiye Özerk ********* olacak. Biri çıkıp sen yanlış anlamışsın diyebilir ama ben böyle anladım. Ben böyle yorumluyorum. Demokratik özerklik projesinde TBMM var olmaya kesinlikle devam edecektir. Asla buna bir itiraz yokTBMM devam edecektir İstiklal Marşı, Türkiye'de okunmaya devam edecektir. Buna hiçbir itiraz yok Türk bayrağı Türkiye’de dalgalanmaya devam edecektir. Buna da hiçbir itirazımız yok ama bununla birlikte her bölgede bölgesel parlemento olacaktır. Bu bölgesel parlamentolardan bir tanesi de ********* Bölgesel Parlamentosu olacaktır. Türk bayrağının yanında Türkiye bayrağının yanında benim dedelerimin, hepinizin dedelerinin de katkısı ile ödemiş olduğu bedelle elde edilen ve şu an asılan bayrağın yanında elbette ki Kürt halkının da yerel renkleri, bayrağı da gökyüzünde olacktır. Belediye binamızın önünde ay yıldızlı Türk bayrağımızla sarı kırmızı yeşil bayrağımız dalgalansa ne olur" dedi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, “Eğer biz geçmişimizle yüzleşmezsek, emin olun ki, özgür bir gelecek, aydınlık bir gelecek, refah içerisinde bir gelecek yaratma şansına da sahip olmayacağız” dedi.

Baydemir, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Seyit Rıza'nın heykelinden korkmamak gerektiğini belirterek, bu heykelin barışın, demokratik bir yaşamın sembolü olarak tanıtılması gerektiğini savundu.
Söz konusu heykelin, tarihle yüzleşmenin, el birliğiyle özgür ve demokratik geleceği yaratmanın sembolü olacağını öne süren Baydemir, “Ben heykelin artık kaldırılacağını düşünmüyorum. Bence başarıldı. Kritik bir eşik kanımca aşıldı” dedi.
Heykelin dikilmesi konusunda emeği geçen herkese teşekkür eden Baydemir, “Bir kez daha söylüyorum. Bu yakın geçmişimizle yüzleşmek ve hakikaten Türkiye'deki bütün kimliklerin, kültürlerin ve inançların özgür geleceklerini yaratmanın sembolüdür. Eğer biz geçmişimizle yüzleşmezsek emin olun ki, özgür bir gelecek, aydınlık bir gelecek, refah içerisinde bir gelecek yaratma şansına da sahip olmayacağız” şeklinde konuştu.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler