THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Bursa Ramazan Coşkusunu Doyasıya Yaşayacak

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
214
Teşekkür (Aldı):
1045
Ticaret:
(0) %
03-08-2010 19:45
#1
Bursa Ramazan Coşkusunu Doyasıya Yaşayacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ramazan ayı boyunca 'Temaşa-i Ramazan' programı çerçevesinde gerçekleştirilecek etkinlikler ve yapılacak sosyal hizmetler hakkında basın toplantısı düzenledi. Merinos Parkı'ndaki toplantıda konuşan Altepe, "Ramazan ayı, coşku, heyecan ve bereketin yanında, paylaşma duygularımızı en üst seviyeye çıkarıyor. Bu ayda yardımlaşmalar artıyor, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerini sergiliyoruz. Bir ay boyunca dirlik, düzen ve huzuru hissediyoruz. Bu geleneksel coşkunun sürekliliğini korumak için yerel yönetimler olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz." dedi.

Altepe, tasavvuf müziğinden, animasyon gösterilerine, Karagöz-Hacivat Oyunlarından, tiyatroya, orta Oyunundan, faslı ramazan konserlerine, saz ekibinden, sanatçılara, sema gösterilerine kadar birçok farklı etkinliğin Ramazan ayında Bursalılarla buluşacağını kaydetti. Vatandaşların Ramazan ayını huzur ve neşe içinde geçirmeleri için kent merkezinde 20 ayrı etkinlik yapılacağını belirten Altepe, il genelinde toplam 138 etkinlik gerçekleştirileceğini, yerel sanatçıların yanı sıra Ahmet Özhan, Erkan Mutlu, Zeyd Soto gibi ünlü isimlerin de Bursalılarla buluşacağını ifade etti. Ramazan etkinliklerine Bosna Hersek'ten katılacak olan Zeyd Soto 21 Ağustos Cumartesi gecesi saat 22.30'da Merinos Parkı'nda bir konser verecek. Ünlü sanatçı Ahmet Özhan 28 Ağustos Cumartesi 22.30'da, Erkan Mutlu ise 4 Eylül Cumartesi saat 22.15'te Merinos Parkı'nda Bursalılarla bir araya gelecek.

ERZAK YARDIMLARI SÜRECEK

Onbir ayın sultanı Ramazan ayının dolu dolu yaşanması gerektiğine inandığını söyleyen Başkan Altepe, "Etkinliklerimizin Ramazan ayının manevi atmosferine zenginlik katacağını düşünüyoruz. Sosyal sorumluluk bilinciyle yaptığımız çalışmaların bir diğer boyutu da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermektir. Bu doğrultuda da gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi dar gelirlilere erzak yardımlarımız bu yıl da sürecek. 20 bin civarında erzak 7 ilçedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Dar gelirli vatandaşlarımızın iftar ve sahurlarını kendi evlerinde mutluluk içinde yapmalarını hedefliyoruz. Yine Gönül Dostları Sosyal Yardım Dağıtım Merkezi'nde gönüllü hanımların elde ettikleri gelirlerle sağladıkları yeni elbiseler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Ramazan boyunca 4 bin kişiye yeni elbise dağıtılması planlanıyor. Ramazan ayı Bursa'da her türlü yardımlaşmanın sergilendiği bir ay olacak." diye konuştu.

Bursa'da geleneksel olarak gerçekleştirilen aşevi uygulamasının bu Ramazan ayında da devam edeceğini kaydeden Başkan Altepe, Fevzi Çakmak Caddesi'ndeki katlı otoparkta kurulan ve yoksul vatandaşların yanında iftar saatinde evine ulaşamayan herkese hizmet verecek olan aşevinden her gün 4 bin kişiye sıcak yemek dağıtılacağının altını çizdi.

KARDEŞ ŞEHİRLER BURSA'DA BULUŞUYOR

Başkan Altepe, bu yıl bir ilke daha imza atacaklarını belirterek, Bursa'nın kardeş şehirlerinin belirli günlerde ramazan etkinliklerinde ağırlanacağını söyledi. Başta Balkan ülkeleri olmak üzere Anadolu'dan birçok şehrin Bursa ile kardeşlik protokolü imzalamak istediğini ifade eden Başkan Altepe, 19 Ağustos'ta Kütahya ve Ardahan, 22 Ağustos'ta Keles, 24 Ağustos'ta Hatay ve Mardin, 31 Ağustos'ta Bitlis ve Muş ile 1 Eylül'de de Kosova'nın Priştina kentiyle kardeşlik protokolü imzalanacağını vurguladı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler