THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Ordu Valisi'nden Sağduyu Çağrısı

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.552
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
213
Teşekkür (Aldı):
1046
Ticaret:
(0) %
1
294
03-08-2010 19:46
#1
Ordu'nun Akkuş İlçesi'nde trafik jandarma ekibine yapılan çapraz ateş sonrası olay yerine giden Vali Orhan Düzgün, kaymakamlık binasında, bir toplantı yaparak konuyla ilgili bilgi aldı. Basına kapalı yapılan toplantının ardından Akkuş Devlet Hastanesi'ne giden Vali Düzgün, burada toplanan vatandaşlara seslendi. 1 askerin şehit edilmesi 2 askerinde yaralanmasından sonra sokağa dökülen ve gergin olan vatandaşlara sağduyu çağrısı yapan Vali Düzgün, "Türkiye giderek büyüyen bir ülke. Bizler yüzlerce yıl aynı bayrak altında Kürtlerle ve birçok farklı milletten insanlarla bir arada yaşadık. Bundan sonrada yaşamaya kararlıyız. Ama Türkiyemizi bölmek için bazı dış odaklar, güçler, ülkemizi bölüp parçalamak için ellerinden gelen fırsatları arkalarına koymuyorlar. Ama bunda kazanan bizim ülkemiz olacak. Türkiye Cumhuriyeti olacak. Umuyorum ki, artık bu haftalar onların son çırpınışları. İnşallah gelecekte emellerine ulaşamayacaklar" dedi.

SALDIRININ FINDIK MEVSİMİNE GELMESİ ANLAMLI

Bölgeye Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen fındık işçilerini hatırlatan Vali Orhan Düzgün, "Sizlerden şunu istirham ediyorum. Bu saldırının Ağustos ayı başında yapılması çok anlamlı. Niye çok anlamlı? Bu bölgenin temel geçim kaynağı bildiğiniz gibi fındık. Bu bölgeye Güneydoğu'dan pek çok vatandaşımız geliyor. Sizlerle beraber kimi ailelerimiz kendi evlerini paylaşıyorlar ve onlarca yıldır hiçbir sıkıntı olmadan bu bölgede çalışmışlardır. Bu işçiler olmadan bölgedeki bu fındığı vatandaşlarımız toplayamıyor. Onlar bu bölgenin ekonomisine katkı sağlıyorlar" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

VALİDEN İLGİNÇ ÖRNEK

"Bir örnek vermek istiyorum. Ülkemizin herhangi bir kasabasında bir ahlaksızlık yapılıp, bir genç kıza saldırılsa, tecavüzde bulunulsa, nasıl biz o kasabalılara 'ahlaksızdır' diye söyleyemezsek, aynı şekilde Güneydoğu'dan çıkmış birkaç serserinin bu tip ahlaksızlıkları yapmaları o bölgeye mal edilemez. Ben 5 yıl Diyarbakır'da yaşadım. Onlarda aynı tepkiyi veriyorlar. Terörü, teröristleri kınıyorlar. Onun için bu bölgedeki vatandaşlarımızda gerek Adıyamanlı olsun, gerek Urfalı olsun onlar da tamamen sizler gibi bizim vatandaşımızdır."

VATANDAŞLAR YOLU KESİP MİNİBÜS DURDURDU. 2 KİŞİ GÖZALTINDA

Bu arada, bazı vatandaşlar, Akkuş'un Çayıralan Beldesi'nde şüpheli gördükleri beyaz renkli transit minibüsü durdurmak istedi. Minibüsün kaçmaya başlaması üzerine vatandaşlar sokaklara döküldü. Kamyon ve minibüslerle beldenin tüm giriş çıkışları kesti. Çayıralan Beldesi Merkez Mahalle Muhtarı Kazım Kırtıl, "Merkezden şüpheli bir araç geçiyordu. Vatandaşlarda bana içinde iki kişinin olduğunu söyledi. Bende yolu kestirdim ve minibüsün yanına gitmek üzerindeyken kaçtılar. Ben de 7 kilometre kadar otomobille takip ettim. Bu arada jandarmayı da arayarak plakayı haber verdim. Belediyenin araçları da yol çalışması yapıyorlardı. O araçları kullananlara da yolu kestirdim ve minibüsü yakalayarak merkeze getirdik. Çayıralan'a gelen ekipler minübüs içinde bulunan iki kişiyi gözaltına aldı" dedi.

KAYMAKAMLIKTAN VATANDAŞLARA ANONS YAPILDI

Daha sonra sorguya alınan iki kişiyle ilgili olarak Akkuş Kaymakamlığı ve Çayıralan Belediyesi hoparlöründen anons yaptırarak vatandaşları sakin olmaya çağırdı. Polis ve jandarma ekipleri, Akkuş giriş ve çıkışlarını kontrol altına alırken, Ordu'da il genelinde emniyet ekipleri de alarma geçti.
yee
yee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Mesajlar:
178
Konular:
13
Teşekkür (Etti):
10
Teşekkür (Aldı):
9
Ticaret:
(0) %
05-08-2010 23:32
#2
bu aralar ortalik karisik sag duyu sart

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler