THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
214
Teşekkür (Aldı):
1045
Ticaret:
(0) %
03-08-2010 20:00
#1
Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı
Kocaeli Valiliği AB İl Koordinatörü Enver Düz ' Kurulun temel görevleri, Kocaeli genelinde AB projelerinin koordinasyonunu sağlamak ve AB konusunda sağlıklı bir kamuoyu oluşturmaktır ' dedi.

Düz, Kocaeli Valiliği Yüzüncüyıl Toplantı Salonu'nda Avrupa Birliği (AB) Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada kurulun temel amacının AB'ye katılım sürecinde gerçekleştirilen projelerin tam olarak hayata geçirilmesi ve üyelik sürecinin kamuoyunda daha iyi anlaşılması sağlamak olduğunu söyledi.

Üç ayda bir toplanacak kurula ilçe kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ile Belediye ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağını belirten Düz, 'Kurulun temel görevleri, Kocaeli genelinde AB projelerinin koordinasyonunu sağlamak ve AB konusunda sağlıklı bir kamuoyu oluşturmak' dedi.

Bu kapsamda ilk olarak 29 Mart 2010 tarihinde kurul toplantısı yapıldığını kaydeden Düz, toplantıda AB fonları ile uyum paketleri ve mevzuat uyumu hakkında katılımcıların bilgilendirildiğini belirti.

Kurulun aldığı karar gereği Proje Döngüsü Eğitimi verilmesinin kararlaştırıldığını ifade eden Düz, şöyle konuştu:

'Bu doğrultuda kurumların talepleri alınmış, 12 ilçede 'Proje Eğitim Döngüsü, AB Fonları, AB ve Türkiye ilişkileri' konularında 5'er günlük eğitim verilmesi kararı alındı. Bu şekilde talep tespiti yapıldı. İl genelinde Proje Döngü Eğitimi'ne tüm kurumların 525 başvurusu oldu. Verilen eğitimlerde 209 kişi katılım belgesi almaya hak kazandı.'

Konuşmaların ardından toplantıya katılanların öneri ve görüşleri dinlenildi.

Toplantıya AB'den Sorumlu Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Guni ile Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu, Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu da katıldı. (MY-FTH-İRE) - KOCAELİ

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler