THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Gürsel Tekin seçildi

INFeRNaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
Mersin
Mesajlar:
6.554
Konular:
3621
Teşekkür (Etti):
402
Teşekkür (Aldı):
1337
Ticaret:
(0) %
04-08-2010 16:16
#1
Gürsel Tekin seçildi
Eski CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, 48 oyla MYK üyeliğine seçildi. Tekin, Genel Başkan Yardımcısı olacak.

Tekin, seçimin yapıldığı Parti Meclisi toplantısının ardından "Gerginlik yaşanmadı, 53 kişiden 48'inin oyunu aldım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PM toplantısında Gürsel Tekin'i MYK üyeliği için önerdi. Genel Sekreter Önder Sav da Tekin'in adaylığına destek verdi. Sav, oylama öncesinde PM üyelerine, "Gürsel Bey arkadaşımızdır, seçilmesinde sakınca görmüyorum" dedi.

-SAV'DAN GÜRSEL TEKİN'E DESTEK KONUŞMASI-
CHP Parti Meclisi toplantısı boş olan MYK üyeliğine seçim yapmak için toplandı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, adayının Gürsel Tekin olduğunu açıkladı. Edinilen bilgiye göre Genel Sekreter Önder Sav da Tekin'in desteklenmesi gerektiği yönünde bir konuşma yaparak, "Bu olay basında çok büyütülüyor. Bir arkadaşımızın seçilmesini bana ve Genel Başkan'a bağlıyorlar. Hak eden arkadaşın kazanması gerekir. Gürsel Bey arkadaşımızdır, seçilmesinde sakınca görmüyorum" dedi.

-"BEN DE GÜRSEL BEY'İ ÖNERİYORUM"-
Önder Sav, konuşmasına şöyle devam etti: "Gürsel Bey, daha önce verdiği demeçte Mahmut Duyan arkadaşımız için 'korucubaşı' demiş. Özür dilemesi lazım. Gürsel Bey'in seçilmesinde sakınca görmüyorum, ben de öneriyorum. Başkalarına malzeme vermeyelim. İlk defa vatandaşlar tarafından CHP'nin iktidara geleceği konuşuluyor."

-TEKİN AÇIKLAMA GETİRDİ-
Edinilen bilgiye göre MYK üyesi Mahmut Duyan, oylamaya geçmeden önce Gürsel Tekin'i geçmişte kendisine söylediği sözlerden dolayı sert bir biçimde eleştirdi. Gürsel Tekin de sohbet sırasındaki sözlerinin yanlış yorumlandığını, daha sonra Mahmut Duyan'dan özür dilediğini ifade etti.

-TEKİN TEK ADAY-
Konuşmaların ardından MYK üyeliği için seçime geçildi. Tek aday olan Gürsel Tekin'in seçilmesi için 80 kişilik PM üyelerinin 41 kişinin oyunu alması gerekiyor.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler