THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Evet'ci MHP'li Belediye Başkanı istifa etti

INFeRNaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
Mersin
Mesajlar:
6.554
Konular:
3621
Teşekkür (Etti):
402
Teşekkür (Aldı):
1337
Ticaret:
(0) %
13-08-2010 11:43
#1
Evet'ci MHP'li Belediye Başkanı istifa etti
Aksaray'ın Eskil ilçe belediyesinin MHP'li Başkanı Niyazi Alçay, dün halk oylamasında tercihinin "evet" olacağını açıklamasının ardından partisinden istifa etti.
Aksaray'ın Eskil ilçe belediyesinin MHP'li Başkanı Niyazi Alçay, 12 Eylülde yapılacak halk oylamasına ilişkin görüşlerini MHP İl Başkanı'na aktardığını, istifa dilekçesini de partiye faks çekerek ilettiğini söyledi.
Kişisel ve bireysel çıkarların ülke çıkarlarının gerisine düşmemesi gerektiğini ifade eden Alçay, halk oylamasında millet iradesinin artık bu ülkede hakim olacağı, dolayısıyla ülkedeki mutlu azınlık iradesinin ortadan kalkacağı kanaatinin kendisinde oluştuğunu söyledi.
Alçay, şöyle konuştu: "Mensubu bulunduğum partimin düşüncesi bu anlamda beni bağlamıyor. Ben partimin şu anki görüşü ile farklı noktalarda olmak zorundayım. Çünkü hayata bir defa geldik. Bu hayatı tekrar bir daha yaşama şansımız yok. Ondan dolayı biz kendi çıkarlarımızın değil, siyasal çıkarlarımızın da değil, ülkemizin çıkarlarının çok daha önde olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü halk oylaması partilerin değil milletin meselesidir."

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler